MIŁKI: Groźny pożar w Staświnach – budynek gospodarczy spłonął doszczętnie – Magna Masuria

MIŁKI: Groźny pożar w Staświnach – budynek gospodarczy spłonął doszczętnie

0

fot. PSP Giżycko

W niedzielę, 23 lipca br., w miejscowości Staświny [gmina Miłki] doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji strażaków, udało się uniknąć poważniejszych strat, jednakże sama struktura gospodarcza została całkowicie zniszczona przez płomienie.

Alarm o pożarze wpłynął w niedzielę do SK KP PSP w Giżycku [Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej-red.], na które natychmiastowo zadysponowano odpowiednie zastępy strażackie. Gdy strażacy przybyli na miejsce, budynek gospodarczy już mocno się palił, a konstrukcja dachu była objęta ogniem.

Jednakże dzięki skoordynowanym działaniom ratowników oraz obecności drużyn OSP udało się opanować pożar i uratować sąsiednie budynki przed jego rozprzestrzenieniem. Drugi budynek gospodarczy oraz pobliski budynek mieszkalny dzięki temu uniknęły zniszczenia.

Brak sieci hydrantowej i niskie ciśnienie wody w hydrancie sprawiły, że dostarczenie odpowiedniej ilości wody do ugaszenia pożaru było utrudnione. Aby sprostać sytuacji, strażacy utworzyli punkt poboru wody na jeziorze Wojnowo, skąd czerpali wodę do akcji gaśniczej. Ponadto, do akcji zadysponowano ciężkie samochody ze Spytkowa i Wydmin, co dodatkowo przyspieszyło gaszenie pożaru.

Z uwagi na ogrom pożaru, akcja gaśnicza trwała ponad 5 godzin. Strażacy prowadzili trudne prace, aby ochronić pozostałe budynki i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia. Niestety, mimo włożonego wysiłku, konstrukcja dachu budynku uległa zawaleniu w trakcie akcji, co utrudniło działania gaśnicze.

Do akcji gaśniczej zaangażowane było wiele jednostek, które działały wspólnie, aby opanować sytuację. W akcji brały udział: 1 zastęp OSP Spytkowo, 3 zastępy PSP Giżycko, 2 zastępy OSP Miłki, 1 zastęp OSP Wydminy oraz 1 zastęp OSP Marcinowa Wola.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *