MOSiR według Niemca to praca dla emerytów i rencistów – Magna Masuria

MOSiR według Niemca to praca dla emerytów i rencistów

30

W ostatnim czasie do naszej redakcji dochodziły różne informacje o tym, co dzieje się wokół dyrektora MOSiR-u oraz miejskiego basenu „Kętrzynianka”. Zaniepokojeni sytuacją zgłosili się do nas byli pracownicy MOSiR-u, informując nas, że większość ratowników jest w wieku 65 roku życia. Większość osób, które się do nas zgłosiły to były młode aktywne osoby, które zostały zastąpione emerytami.

Wobec takich informacji postanowiliśmy zadziałać i zbadać całą sytuację. Nie może być tak, że młode doświadczone osoby idą w odstawkę na rzecz kolesiostwa i kumoterstwa. Nie wiadomo czy owi emeryci mają ukończone wszelkie kursy ratownika wodnego oraz czy posiadają patenty na pracę nad basenem. Wystosowaliśmy przy tym odpowiednie pismo do Krzysztofa Niemca, aby udostępnił nam czy każdy z ratowników na „Kętrzyniance” ma tzw. „papiery na prace”.

Istnieje wysokie niebezpieczeństwo dla osób tam przebywających. Emeryt „ratownik” nie zdoła udzielić na czas odpowiedniej pomocy. Praca tych osób może zagrażać życiu i zdrowiu przede wszystkim dzieciom.

Dodatkowo szokuje nas ilość godzin wypracowanych przez „emerytów” oraz ich zarobki. Wcześniej, poprzednia grupa ratowników miała 6 godzinne zmiany. Nowi, „lepsi” według Niemca ratownicy są w stanie pracować po 10 godzin dziennie, przez 30 dni non stop mając stawkę 17 złotych na godzinę, co daje 5100 zł/miesięcznie. Według nas to niezły dodatek do emerytury.

Jeszcze więcej kontrowersji budzi sprawa zatrudnienia 2 ratowników, którzy są ze sobą powiązani rodzinnie. Chodzi tutaj o kierownika stadionu Romualda Komara oraz jego domniemanego szwagra. Pan Komar jest byłym tajnym agentem, co potwierdza Inwentarz IPN. Jest emerytem, ma stanowisko kierownicze i dodatkowo zajął dodatkowe miejsce pracy. Kiedy będzie miał czas sprawować stanowisko kierownicze przy 10-godzinnej zmianie na basenie? Jaka będzie jego wydajność pracy na kilku etaty? Sumując wszystko wyżej wymieniony kolega dyrektora Niemca i Niedziółki może zarabiać około 10 tysięcy złotych miesięcznie.

Sprawa ta pokazuje, że istnieje kolesiostwo, a młodzi wyborcy Niedziółki napompowani wizją pracy mogą o niej zapomnieć i wyjechać z Kętrzyna na dobre. W sprawie ratowników wystosowaliśmy odpowiednie pisma do burmistrza Niedziółki, dyrektora Niemca oraz prośbę do kilku radnych o interwencję. Odpowiedzi opublikujemy w osobnym artykule.

O innych działaniach dyrektora napiszemy w kolejnych artykułach. Jakie jest państwa zdanie na temat tej sprawy? Prosimy o zostawienie komentarza.

30 thoughts on “MOSiR według Niemca to praca dla emerytów i rencistów

 1. Ten dyrektor to jest jakaś jedna wielka pomyłka. Ratownicy niekompetentni , bez żadnej wiedzy na temat KPP. Ratownik emeryt to zagrożenie nie tylko dla siebie ale dla użytkowników

  1. nie wiesz o czym piszesz. zazdrość Cię bierze bo sam tylko na 500 plus jedziesz. dowody jakieś przytocz na swoje teorie a nie tylko anonimowo obsmarowujesz nieudaczniku.

   1. Chcesz dowodów żaden problem, w zeszłym roku przy udarze cieplnym „słonecznym” szanowny romuald wraz ze szwagierem zalecili wypicie setki wódki , Na wszelkie skaleczenia otarcia nie stosowali żadnych środków odkażających typu oscenicept lub chociażby sól fizjologiczna. Nieudacznikiem zapewne jesteś ty bo soe wypowiadasz nie mając pojęcia o tym zawodzie. w przeciwieństwie do Ciebie pracowałem na tym basenie i całe szczęście nie za PANOWANIA Niemca i ferajny. Szczerze liczę na większe pogłębienie tematu. Młodzi z roku na rok walczyli o jakieś podwyżki o 200-300 zł a wchodzą emeryci i przytulają ponad 6000 zł. Tak ponad 6tysiecy a to są stawki z zeszłego roku pana Romualda i jego szwagra . Czy to jest kur. Normalne ?
    Skoro Tak dobrze jesteś w temacie Słucham co masz do powiedzenia na te argumenty.

    1. faktycznie twarde dowody. ziejesz nienawiścią do kogoś bo nie dostałeś roboty. łatwo obsmarować i pisać wyssane z palca zarzuty. napisz swoje dane, skonfrontuj to. na tego typu zachowania ratowników nożna złożyć doniesienie do odpowiednich organów bo to funkcjonariusze publiczni jakbyś nie wiedział. ale ty wolisz wywalać żółć na ludzi jako anonimowy OGIER. tu wszyscy mogą mówić co im się podoba bez odpowiedzialności i to jest straszne.

 2. Z mosiru zwolniono sporą grupę wyjształcobych, młodych ludzi z wysokimi kwalifikacjami. Trzeba z czegoś opłacić kolegów. Teraz to nawet nie ma kogo na recepcji posadzić. Ile ten gość ludziom zdrowia zmarnował. Niestety , z jakiegoś powodu zawsze był lokowany na intratnych stanowiskach pomimo zupełnego braku kwalifikacji. Nieźle ustawiony.

 3. Oj napsuł ten człowiek krwi innym, oj napsuł. Szkoda, że w 89 nie zrobiliśmy porządku z tymi tajnymi współpracownikami, esbekami i całą resztą.

 4. Pracowałem na basenie ponad 6 sezonów jestem młodym ratownikiem i co nie co wiem o pracy jako ratownik na tej „betonowej plaży”. CV zostało złożone, czekałem na telefon, nikt nie dzwonił więc zadzwoniłem sam dowiedzieć się czy jestem zatrudniony czy nie. W końcu oddzwonili i poinformowano mnie, że Pan dyrektor nie chce żadnego ratownika, który ma dodatkowa pracę.. Z zawodu jestem strażakiem i moja praca wymaga umiejętności kwalifikowanej pierwszej pomocy, dodatkowo systematycznie przechodzimy szkolenia medyczne, ćwiczenia a także dochodzi do tego doświadczenie medyczne z poszkodowanymi w pierwszym podczas wypadków, pożarów itd. Nie ujmując nikomu ani nie obrażające nikogo i nie wywyższając się jakie doświadczenie ma emeryt w porównaniu z zawodowym strażakiem? Sami odpowiedzieć sobie na to pytanie. Uważam jednak że czułbym się bezpieczniej zabierając na basen dzieci i widząc młodych doświadczonych ratowników wodnych. Druga sprawa 10h dziennie w pełnym słońcu przez 90dni?? Jest to nie realne. Całe szczęście że poprzedni sezon był deszczowy bo ratować wtedy trzeba by było ratowników.

  1. Jako zawodowy funkcjonariusz PSP masz czas na dodatkową pracę? Która czynność zarobkowa będzie ważniejsza? A w której będziesz chciał odpocząć? 40 godzin tygodniowo w służbie i ile godzin poza służbą będziesz mógł być w takiej samej kondycji czujności aby z tymi dziećmi można było bezpiecznie przyjść ma basem? A może gdy będziesz miał dyżur będziesz odpoczywal po basenie?
   Wolałbym jednak na dyżurze sprawnego wypoczetego emeryta o którym mowa w artykule.

   1. kolega zapewne zapomniał dodać, ze to ochotnicza straż pożarna a on zwija tam tylko węża. ponadto nie umie pływać ale najważniejsze że ma KPP. odrzucenie jego cv to czysty skandal.

   2. Sprawny wypoczęty emeryt ? Oby zdążył wskoczyć po osobę która się topi. Nie ma co wchodzić w dyskusję, oby pogoda dopisała wtedy to ona zweryfikuje sprawność ratowników emerytów 😉

 5. W końcu Pan redaktor poruszył temat drażliwy zatrudniania osób w jednostce MOSIR podległej dla NIedziółki byłego farelowca.

 6. każdy ratownik WOPR zgodnie z obowiązującymi przepisami musi mieć aktualny kurs KPP a fakt większej ilości lat niż „młodzi ratownicy bez żadnego doświadczenia” wcale nie powinien nas martwić, bo w tej pracy bardziej niż w innych, liczy się przede wszystkim doświadczenie

  1. Młody będzie siedział że smartfonem i strzelał sobie selfi..Doświadczony ratownik przewiduje i ma powazanie.

   1. Proszę pamiętać że wiek nie znaczy o mądrości i doświadczeniu:) A jedynie o obniżonej sprawności. Pozdrawiam

  2. Proszę pamiętać że wiek nie oznacza doświadczenia ani mądrości 🙂 A raczej obniżoną sprawność fizyczną. Zresztą tylu młodych ratowników chętnych do pracy a ich blokują komuchy hehe na tena pants im nie starcza? 😀

 7. Dlaczego dostaje intratne funkcję za zasługi Mamusi .
  Myślałem, że już go wyrzucili przecież to kompletny ignorant.
  Panie Burmistrzu kolejna zakala po co to Panu?
  Zwolnić tego megalomana i szkodnika nieudacznika.

 8. Szanowny Panie redaktorze. Jak można bawić się w tak niekompetentne szkalowanie. To nie jest dziennikarstwo tylko ocena sytuacji bez najmniejszego nawet zagłębienia się w temat. cyt. „Nie wiadomo czy owi emeryci mają ukończone wszelkie kursy ratownika wodnego oraz czy posiadają patenty na pracę nad basenem” mówi wszystko. SPRAWDŹ I DOPIERO PISZ. szukanie taniej sensacji, nic więcej. przykre

 9. Teczka personalna tajnego współpracownika pseudonim „Marek”
  dot. Komar Romuald, imię ojca: Tadeusz, ur. 04-07-1958 r.
  Sygnatura IPN: IPN Bi 00130/808
  Materiały operacyjne Wydz. WSW JW. MSW Kętrzyn 2148/1983
  Wojewódzki Urząd Spraw Wewnętrznych w Olsztynie [1945] 1983-1990
  Data początkowa: 1983, Data końcowa: 1990
  Dokumentacja aktowa, Liczba tomów: 1, Liczba stron: 29
  Miejsce przechowywania: Oddziałowe Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku

  1. Tak to jest. Komuchy mają się dobrze i obecnie głosują na PO, bo ta przestępcza partia ich wspiera. Jak nie chcecie kumoterstwa i wysokich uposażeń byłych współpracowników i ich resortowych dzieci, to pod żadnym pozorem nie głosujcie na Trzaskowskiego.

 10. Wszystko się zgadza prokuratura z czasów PRL ,agentura .
  Czym poza dyletanctwem wyróżnił się ten pyszalek,ani to wyróżniający sportowiec ,ani organizator sportu.
  Nie wiem o co chodzi Panu Burmistrzowi,który toleruje takiego gościa.

  1. Widocznie pan burmistrz to też stary komuch. Nie głosujcie na Trzaskowskiego, bo będzie tak wszędzie…

 11. Panie Niedziolka niech Pan tego gościa przepedzi czym prędzej .
  Przecież tacy jak on Wróbel ,Michalski to tylko Panu szkodzą.

 12. Ojciec Krzysztofa był radcą prawnym w farelu a krwawy Rysiek był dyrektorem farela. Ot i cały układ.

 13. Karta z życiorysu niezbyt chlubna. I nie chodzi tylko o konfidencje. Skąd więc osoba, która, wg mnie, nie mając żadnych kompetencji i niezbyt chlubny życiorys, zostaje wyciągnięta jak królik z kapelusza i zatrudnia się ją na takie stanowisko. Oj, coś tu chyba pachnie związkami z przeszłości między tymi panami. I to nie jest jedyna osoba z niezbyt chlubnym dossier, która „kręci” się w tym obszarze, a z przyczyn oczywistych powinny być one jak najdalej od tej sfery aktywności, w której przecież kształtuje się określone wartości społeczne. Zresztą ten przypadek powinien być przyczynkiem do szerszego opracowania na temat kadr zarządzających naszym miastem.

 14. A KOMEC P.Krasinski Rodzinnie zwiazany z ZSL,wychowanek Pana Hecmana (w geście „podziękowania „dokonał spektakularnej wolty) i
  przeskoczył do Porozumienia Gowina.
  W poprzedniej kadencji Z-ca Starosty,teraz lukratywna funkcja Prezesa KOMEC Kętrzyn,coraz więcej znaków zapytania.

 15. Najbardziej zastanawiające jest to ,że partia wspolrzadzaca a co za tym idzie biorąca odpowiedzialność za to powinna poddać to szybkiej analizie (jeżeli tego nie dokonała) i podjąć stosowne decyzję.
  Proszę Państwa tak dalej nie mozna jak nie Wróbel to Michalski ,jak nie Michalski to p p .Zecer,Niemiec,Krasiński oraz Mazurowska.
  Minęło 1,5 roku jest jeszcze trochę czasu aby to uporządkować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *