MRĄGOWO: 15 tys. zł kary dla przedsiębiorcy, który zatrudniał cudzoziemców „na czarno” – Magna Masuria

MRĄGOWO: 15 tys. zł kary dla przedsiębiorcy, który zatrudniał cudzoziemców „na czarno”

3

Sąd Rejonowy w Mrągowie wymierzył karę grzywny w kwocie 15 tys. zł przedsiębiorcy, który zatrudniał 28 cudzoziemców niezgodnie z przepisami.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach ujawnili nieprawidłowości w zatrudnianiu cudzoziemców na terenie powiatu mrągowskiego. Funkcjonariusze SG stwierdzili, że właściciel firmy naruszył przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy wobec 28 obywateli Indonezji. Okazało się, że cudzoziemcy pracowali  bez wymaganych zezwoleń na pracę oraz na innych warunkach niż to określono w zezwoleniach. Funkcjonariusze SG skierowali do sądu wniosek o ukaranie pracodawcy, który nie dopełnił wszystkich wymaganych formalności.  

19 grudnia do Placówki Straży Granicznej w Barcianach wpłynął wyrok nakazowy uznający właściciela firmy za winnego popełnienia zarzucanych mu czynów. Sąd Rejonowy w Mrągowie wymierzył mu karę grzywny w wysokości 15 tys. zł.

3 thoughts on “MRĄGOWO: 15 tys. zł kary dla przedsiębiorcy, który zatrudniał cudzoziemców „na czarno”

  1. Z każego pewnie zarobił po kilka tysięcy razy 28, a łączna kara 15 tysięcy. Takie to Państwo, silni wobec słabych, słabi wobec silnych.

  2. Komuna w czystej postaci… Żeby to już do pracy potrzebna była sterta pozwoleń, zezwoleń i cholera go wie czego jeszcze… Chcę to zatrudniam kogo chcę i jak chcę, na moich zasadach, a nie jakichś urzędasów!

  3. Zeby tak za kontole zatrudnien polskich pracownikow sie wzieto. Co innego w umowie co innego na reku. Nikt tego nie zglosi bo strach stracic prace.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *