RESZEL: Wypadek w Robawach – kierowca okazał się pijany [AKTUALIZACJA] – Magna Masuria

RESZEL: Wypadek w Robawach – kierowca okazał się pijany [AKTUALIZACJA]

0

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Robawy-Leginy. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący audi na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. 42-letni kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Kętrzyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w miniony piątek   (03.05.2024) około godz. 17:10. na trasie Robawy-Leginy. Na miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca audi na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem  zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 42- letniego kierowcy wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Na szczęście pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia  kierowca nie odniósł  żadnych obrażeń.

Teraz za jazdę po alkoholu mężczyzna odpowie przed sądem. Kara, którą za takie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze przewiduje kodeks karny to 3 lata pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet na najbliższe 15 lat.

fot. OSP Reszel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *