MRĄGOWO: 34-latek dokonał rozboju na starszej kobiecie – wpadł w ręce policji – Magna Masuria

MRĄGOWO: 34-latek dokonał rozboju na starszej kobiecie – wpadł w ręce policji

0

Sąd Rejonowy w Mrągowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 34-letniego mieszkańca powiatu mrągowskiego. Mężczyzna w piątek przy użyciu gazu łzawiącego dokonał rozboju na 53-letniej mieszkance powiatu mrągowskiego, jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. W sobotę sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W piątek (14.07.2023r.) na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, informując operatora, że na jednej z ulic Mrągowa została napadnięta kobieta, wobec której sprawca użył jakiegoś gazu i ukradł torebkę. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze, którzy od razu przystąpili do działania. Rozpytali zgłaszającą na okoliczność najważniejszych informacji dowiadując się, że nieznany jej mężczyzna prysnął jej jakimś gazem w oczy, po czym zerwał z szyi złoty łańcuszek i zabrał torebkę z zawartością pieniędzy, dokumentów oraz telefon komórkowy.

Kiedy zgłaszająca składała w komendzie zawiadomienie o przestępstwie, policjanci nie tracąc czasu, przystąpili do poszukiwań sprawcy. Kilka godzin później, mrągowscy funkcjonariusze zatrzymali sprawcę rozboju, odzyskując częściowo skradzione 53-latce mienie. 34-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego usłyszał zarzut dokonania rozboju. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego czynu wyjaśniając, że zabrał pokrzywdzonej jedynie portfel, by schować w nim „zioło”. W sobotę (15.07.2023 r.) Sąd Rejonowy w Mrągowie przychylił się do wniosku prokuratury wydając postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *