MRĄGOWO: 41 Piknik Country & Folk – Magna Masuria

Tegoroczny 41. Piknik Country i Folk to będzie prawdziwa muzyczna uczta, zarówno dla fanów tradycyjnego country, jak i osób poszukujących nowoczesnego brzmienia tego rodzaju muzyki. 

Festiwal otworzy Czarek Makiewicz z zespołem Koltersi wszystkim dobrze znanym piknikowym hymnem  „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”. W tym roku mija 25 lat od powstania tego przeboju. 

Następnie z festiwalowej sceny usłyszymy nowoczesne brzmienia country zmieszane z klasycznym stylem americana. Na deskach Festiwalowego Amfiteatru wystąpi Music Road Pilots. Holenderski zespół wspaniałe klasyczne brzmienie łączy z dzisiejszym country-rockiem. Wieczór pełen niezwykłej energii płynącej z estrady będzie kontynuował George Hamilton V, który zapewni energiczną pełną ognia fuzję country, folku i rootsowego rocka uznawaną za siłę napędową bardzo popularnego ruchu muzycznego „Americana”.

Podczas piątkowego wieczoru nie zabraknie również debiutów na mrągowskiej scenie. Na deskach amfiteatru nad jeziorem Czos wystąpi zdolna countrowa młodzież m.in. laureatki Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Piątkowy program dopełni specjalny koncert „Tribute To Hank Williams”, poświęcony wielkiej, historycznej postaci muzyki country HANKOWI WILLIAMSOWI i jego ponadczasowym przebojom. 

Wydarzeniem sobotniego wieczoru stanie się z pewnością koncert z okazji jubileuszu 30-lecia zespołu Colorado Band. Atrakcyjną ofertą programową tego dnia stać się powinien również monograficzny koncert pt. „Tribute To KENNY ROGERS” z piosenkami tego wybitnego amerykańskiego artysty. To nie jest wszystko – bo tego wieczoru słuchać będziemy jeszcze zespołu Mariusza Kalagi, którego tak bardzo lubi mrągowska publiczność. 

Podczas tegorocznego Pikniku polską scenę country reprezentować będą każdego dnia festiwalu Wasi ulubieńcy, związani z festiwalem już od wielu lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *