MRĄGOWO: 80-latek jechał motorowerem z piwem w ręku – odpowie przed sądem – Magna Masuria

MRĄGOWO: 80-latek jechał motorowerem z piwem w ręku – odpowie przed sądem

0

Przed sądem stanie mężczyzna, który jechał motorowerem z piwem w ręce a następnie przewrócił się na zakręcie. Całe zdarzenie zauważyli żołnierze przejeżdżającej kolumny Sił Zbrojnych RP, którzy wezwali pomoc. Okazało się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.

W środę (18.05.2022r.) mrągowscy policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego w okolicy miejscowości Zalec [gm. Mrągowo]. Okazało się, że żołnierze prowadzący kolumnę Sił Zbrojnych RP zauważyli jadącego z piwem w ręku motorowerzystę, który następnie przewrócił się na zakręcie i upadł na pas jezdni. Żołnierze wezwali do mężczyzny pomoc medyczną oraz policję. Okazało się, że 80-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego jechał motorowerem w stanie nietrzeźwości, gdyż badanie wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył się, że wracał od kolegi, z którym wypił kilka piw. 80-latek nie odniósł poważnych obrażeń, jednak to zdarzenie mogło się skończyć tragicznie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 10.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *