MRĄGOWO: 82-letni mieszkaniec Mrągowa potrącony na przejściu dla pieszych – Magna Masuria

MRĄGOWO: 82-letni mieszkaniec Mrągowa potrącony na przejściu dla pieszych

0

82-letni mieszkaniec Mrągowa przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych został potrącony przez nadjeżdżający pojazd VW. Na szczęście pieszy nie doznał poważnych obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 2000zł.

W poniedziałek (04.09.2023r.) w Mrągowie policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 76-letni mieszkaniec Ostrołęki, kierujący VW jadąc ul. Wojska Polskiego od strony Mikołajek, nie ustąpił pierwszeństwa dla pieszego, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych, na skutek czego doprowadził do jego potrącenia. 82-letni mieszkaniec Mrągowa został przewieziony do szpitala na badania, jak się okazało nie doznał poważnych obrażeń. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 2000zł. 

Zgodnie z przepisami, pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma  pierwszeństwo przed pojazdem, za wyjątkiem tramwaju. Obowiązkiem kierowcy jest zachować szczególną ostrożność gdy zbliża się do „zebry” oraz obserwować nie tylko przejście dla pieszych, ale i jego okolicę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *