MRĄGOWO: Dźgnął kolegę nożem – trafił na 3 miesiące do aresztu – Magna Masuria

MRĄGOWO: Dźgnął kolegę nożem – trafił na 3 miesiące do aresztu

0

obrazek poglądowy

Sąd Rejonowy w Mrągowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 32-letniego sprawcy, który na początku kwietnia ugodził nożem innego mężczyznę, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia i się ukrył. Po całonocnych poszukiwaniach i dzięki ogromnemu zaangażowaniu policjantów sprawca został zatrzymany, a prokurator ogłosił mu zarzut.

W poniedziałek (03.04.2023r.) wieczorem na numer alarmowy zadzwonił zgłaszający, który poinformował dyspozytora, że w jednym z hoteli robotniczych na terenie Mrągowa jego znajomy został raniony nożem. Oficer dyżurny mrągowskiej komendy natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy, którzy ustalili, że 46-letni mężczyzna został ugodzony dwukrotnie nożem przez 32-letniego mężczyznę, po czym sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia i się ukrył. Pokrzywdzony został przewieziony karetką do szpitala, gdzie została udzielona mu pomoc. Policjanci niezwłocznie przystąpili do pracy. Rozpoczęły się poszukiwania sprawcy, który się ukrył. Po całonocnych ustaleniach, dzięki ogromnemu zaangażowaniu i intensywnej pracy policjantów, rano 32-latek został zatrzymany. Kryminalni zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchiwali świadków weryfikując wszystkie informacje dotyczące tego wydarzenia. Okazało się, że agresor tego samego dnia przy użyciu noża wypowiadał groźby karalne pozbawienia życia, które wzbudziły uzasadnione obawy, że zostaną spełnione również wobec innego mężczyzny. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Prokurator Prokuratury Rejonowej w Mrągowie przedstawił mu zarzut usiłowania w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia 46-letniego mężczyzny poprzez zadanie mu nożem dwóch uderzeń w klatkę piersiową, w wyniku czego doznał obrażeń ciała, które naraziły pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu w rozumieniu art. 156§1 pkt 2 k.k. oraz kierowania gróźb karalnych wobec drugiego z mężczyzn. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych czynów, składając swoje wyjaśnienia. Prokurator przychylił się do wniosku Policji o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania i skierował taki wniosek do sądu. Sąd Rejonowy w Mrągowie po zapoznaniu się ze zgromadzonymi w sprawie materiałami dowodowymi wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 32-latka.

Zgodnie z art. 14§1 k.k. sąd wymierza karę za usiłowanie w granicach zagrożenia przewidzianego dla danego przestępstwa. W tym przypadku za usiłowanie pozbawienia życia na podstawie art. 148§1 k.k.  grozi mu kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

O sprawie pisaliśmy już wcześniej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *