MRĄGOWO: Kobieta ujęła pijanego kierowcę, który spowodował kolizję! – Magna Masuria

MRĄGOWO: Kobieta ujęła pijanego kierowcę, który spowodował kolizję!

0

We wtorek (12.04.2022r.) około godz. 16:00 mrągowscy policjanci zostali zadysponowani w okolice mrągowskiej plaży miejskiej. Zgłoszenie otrzymali od 38-letniej kobiety, która ujęła nietrzeźwego kierowcę.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze policji otrzymali informacje od kobiety, że widziała jak kierujący mężczyzna pojazdem marki Audi jechał ulicami Mrągowa „wężykiem”. Kiedy zaparkował w okolicy plaży miejskiej i wyszedł z samochodu kobieta odebrała mu kluczyki i uniemożliwiła dalszą jazdę samochodem do czasu przybycia policjantów.

Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci również po oględzinach samochodu zauważyli, ze pojazd posiada uszkodzenia mogące świadczyć o uczestnictwie w kolizji drogowej. Oficer dyżurny mrągowskiej policji kilka minut później został poinformowany, że na osiedlu Brzozowym został uszkodzony zaparkowany na parkingu samochód Toyota.

Z kamer monitoringu zainstalowanych na osiedlu ustalono, że sprawcą kolizji był ujęty przez kobietę mężczyzna kierujący samochodem marki Audi. Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy. 49-latek odpowie za kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat oraz dolegliwe konsekwencje finansowe. Mężczyzna również ukarany zostanie za spowodowanie kolizji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *