MRĄGOWO: Nastolatkowie pobili 57-letniego mężczyznę używając noża! – Magna Masuria

MRĄGOWO: Nastolatkowie pobili 57-letniego mężczyznę używając noża!

0

17-latek i 16- latek w Mrągowie pobili mężczyznę używając przy tym noża. Dzięki szybkiemu działaniu i zaangażowaniu policjantów obaj sprawcy zostali zatrzymani. Sąd Rejonowy w Mrągowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 17-letniego sprawcy, który działając wspólnie z 16-letnim kolegą pobili 57-latka. O losach 16- latka będzie decydował sąd rodzinny.

W środę (03.07.2024 r.) tuż przed godz. 4:00 na numer alarmowy zadzwonił zgłaszający, który poinformował operatora, że został zaatakowany w Mrągowie przez dwóch mężczyzn, którzy zabrali mu plecak i grozili nożem. Oficer dyżurny mrągowskiej komendy natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy, którzy na podstawie otrzymanych szczątkowych informacji o wyglądzie sprawców wytypowali i zatrzymali osoby mogące mieć związek z tym zdarzeniem. W międzyczasie od pokrzywdzonego grupa dochodzeniowo- śledcza przyjęła zawiadomienie o przestępstwie, z którego wynikało, że mężczyzna bez większego powodu został zaczepiony przez dwóch młodych mężczyzn, którzy zaczęli mu grozić. Doszło między nimi do szarpaniny, gdzie w pewnym momencie jeden z napastników wyjął nóż, którym zamachiwał się w kierunku pokrzywdzonego. 57- latek zasłaniał się plecakiem przed uderzeniami nożem, a następnie zdołał uciec. Mężczyzna w wyniku tego ataku na szczęście nie doznał poważnych obrażeń.

Policjanci niezwłocznie przystąpili do pracy. Od razu zatrzymali 16-letniego sprawcę oraz ustalili świadka opisanej sytuacji. Dzięki intensywnej pracy, niedługo po zdarzeniu został zatrzymany również 17-letni napastnik. Kryminalni zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchiwali świadków, weryfikując wszystkie informacje dotyczące tego wydarzenia. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 17-latek usłyszał zarzut wzięcia udziału wspólnie i w porozumieniu z 16-latkiem w pobiciu przy użyciu noża oraz kierowania gróźb karalnych.  Prokurator przychylił się do wniosku Policji o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania  i skierował taki wniosek do sądu. Sąd Rejonowy w Mrągowie po zapoznaniu się ze zgromadzonymi w sprawie materiałami dowodowymi w piątek (05.07.2024 r.) wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 17-latka. 16- latek natomiast trafił do policyjnej izby dziecka, a następnie przed sąd rodzinny, który dalej zadecyduje o jego losie.

Zgodnie z kodeksem karnym za udział w pobiciu przy użyciu noża grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8, natomiast za kierowanie gróźb karalnych kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *