MRAGOWO: Nie reagował na agresywne zachowanie pupila – otrzymał 500 zł mandatu

0

Pies jest najwierniejszym przyjacielem człowieka. Jednak posiadanie go wiąże się również z odpowiedzialnością za jego czyny. Policjanci interweniowali w sprawie psa, który zaatakował będącego na smyczy psa zgłaszającego. Mężczyzna, próbując rozdzielić zwierzęta został ugryziony.

W sobotę (06.05.2023r.) w godzinach wieczornych policjanci dostali zgłoszenie, że mężczyzna został zaatakowany i ugryziony w rękę przez psa, który biegał „luzem”. Interweniujący funkcjonariusze ustalili, że 26-letni mężczyzna, kiedy wyszedł na spacer ze swoim psem został zaatakowany przez innego psa, który biegał „luzem”. 26-latek swojego pupila miał na smyczy, a podczas rozdzielania zwierząt jeden z nich go ugryzł. Z relacji mężczyzny wynikało, że właściciel psa, który zaatakował go, miał nie reagować na agresywne zachowanie swojego pupila. Na szczęście pogryziony mężczyzna nie potrzebował pomocy medycznej. Właściciel psa, który biegał „luzem” został ukarany mandatem w wysokości 500zł.

Funkcjonariusze apelują o szczególną ostrożność w przypadku kontaktu z czworonogami, a właścicieli proszą o zachowuje środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *