MRĄGOWO: Otwarte regaty eliminacyjne żeglarskiego Grand Prix Mrągowo zakończone – Magna Masuria

MRĄGOWO: Otwarte regaty eliminacyjne żeglarskiego Grand Prix Mrągowo zakończone

0

W miniony weekend (6-7 sierpnia 2022r.) odbyły się trzecie regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2022 ­ – Arkodach&Stomasz Cup. W zawodach po raz drugi w historii cyklu wzięli udział także zawodnicy z klasy Korsarz.

Po raz kolejny regaty odbyły się w dobrych warunkach pogodowych. Choć ponownie żeglarzy przywitały krople deszczu, to tuż po rozpoczęciu regat przestało padać i udało się rozegrać wszystkie zaplanowane wyścigi. A mrągowski akwen bywa wymagający dla niewprawionych żeglarzy.

Trzecie eliminacje Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2022 tradycyjnie rozpoczęły się od przywitania żeglarzy i gości przez komandora regat Mateusza Kossakowskiego, jednego ze sponsorów Tomasza Krzywosza oraz Dyrektora Departamentu Turystyki i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcina Galibarczyka.

– Warmia i Mazury mają niezwykłe tradycje żeglarskie, które my jako samorząd województwa staramy się kultywować, pomagając w organizacji imprez oraz przygotowując stypendia dla najlepszych sportowców – powiedział podczas rozpoczęcia imprezy Dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Marcin Galibarczyk. – Cieszę się, że mogę być obecny podczas regat Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa i otworzyć kolejne wydarzenie w historii tego 9-letniego żeglarskiego cyklu.

To były ostatnie eliminacje tegorocznego cyklu ŻGP Mrągowa. Rywalizacja toczyła się w 2 klasach: jachty kabinowe i otwarto pokładowe. Dodatkowo w żeglarskiej rywalizacji na Czosie wzięli udział żeglarze startujący na Korsarzach.

W ciągu 2 dni udało się rozegrać 8 wyścigów krótkodystansowych na trasie trójkąt-śledź. Sędzią głównym był ponownie Andrzej Nowicki. W klasie Korsarz, w której wystartowało ostatecznie 8 załóg, bezkonkurencyjni byli Robert Kłakulak oraz Piotr Kamiński. Drugie miejsce zajęli Milena Maciuszko oraz Bartosz Szydłowski. Ostatnie miejsce na podium wywalczyli Radosław Osuch Magdalena Pelc.

Wśród jachtów kabinowych tryumfowali Jakub MalickiKacper Malicki Tadeusz Kozakiewicz. Drugie miejsce zajęli  Hubert Jabłoński oraz Tomasz Krzywosz, wygrywając na wodzie z Karolem Góralczykiem, Zbigniewem Olszewskim Anną Feldman-Olszewską.

W klasie otwartopokładowej ponownie zwyciężyła załoga Hotelu Robert’s Port: Krzysztof Łazarski Lidia Kowal. Drugie miejsce zajęła załoga Kaczkan Sailing Team: Mateusz Gotowicki, Justyna Kowalczyk, Maciej Madej. Trzecie miejsce wywalczył dwukrotny tryumfator cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa Łukasz Dakszewicz startujący w parze z Bartoszem Boguckim.

– Pragnę podziękować wszystkim startującym uczestnikom, naszym darczyńcom oraz sponsorom tytularnym imprezy: Arkadiuszowi i Wiolecie Cagara oraz Tomaszowi Krzywoszowi, którzy nie wahając się ani chwili po raz kolejny zdecydowali się pomóc w organizacji cyklu – podsumowuje prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „CZOS” Mateusz Kossakowski. – Przed nami 9. Finał Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa. Niedługo oficjalnie ogłosimy tegorocznych finalistów. Wciąż przed nami kilka niespodzianek. Zapraszam już teraz także do przyszłorocznych startów. 10. edycja będzie z pewnością hucznie obchodzona.

Źródło: MTR „Czos”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *