MRĄGOWO: Pijani rodzice opiekowali się dziećmi – jedno z nich było poszukiwane Europejskim Nakazem Aresztowania – Magna Masuria

MRĄGOWO: Pijani rodzice opiekowali się dziećmi – jedno z nich było poszukiwane Europejskim Nakazem Aresztowania

0

Nieodpowiedzialni rodzice będąc pod działaniem alkoholu sprawowali opiekę nad 10 i 3 letnimi dziećmi. Podczas interwencji policjanci ustalili, że mężczyzna przebywający w mieszkaniu jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Dzieci zostały przekazane pod opiekę odpowiedzialnych dorosłych.

W sobotę (18.03.2023r) przed godz. 18 mrągowscy policjanci zostali zaalarmowani o tym, że w jednym z mieszkań na terenie Mrągowa znajdują się dzieci, nad którymi opiekę mają sprawować rodzice będący pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli interwencję, która niestety się potwierdziła. W mieszkaniu panował nieład, kłęby papierosowego dymu, a wśród niego dwójka przestraszonych dzieci- 10 letni chłopiec i 3 letnia dziewczynka. Oprócz rodziców dzieci- 30-letniej kobiety, która miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i 31-letniego ojca, który miał niespełna 3 promile alkoholu w organizmie, w mieszkaniu znajdowały się jeszcze 2 osoby, które również nie były trzeźwe. Policjanci ustalili, że podczas spożywania alkoholu przez w/w osoby doszło do awantury. Funkcjonariusze sprawdzili uczestników interwencji w policyjnych systemach, gdzie okazało się, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, wobec czego został on zatrzymany. O sytuacji rodziny policjanci poinformowali pracownika MOPSu w Mrągowie, gdzie okazało się, że dzieci przebywały na urlopowaniu u rodziców, a opiekę nad nimi sprawuje Zawodowa Rodzina Zastępcza, której dzieci niezwłocznie zostały przekazane.

Policjanci z interwencji sporządzili stosowną dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego i nieletnich. Jego zadaniem będzie zbadanie zaistniałej sytuacji m.in. pod kątem narażenia znajdujących się pod opieką nietrzeźwych rodziców dzieci na niebezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *