MRĄGOWO: Policjanci prewencji rozpoznali z monitoringu sprawców kradzieży – Magna Masuria

MRĄGOWO: Policjanci prewencji rozpoznali z monitoringu sprawców kradzieży

0

Osoby, które pracują w policji nabywają umiejętności zapamiętywania twarzy, szczegółów sylwetki, sposobu poruszania się lub… zwracają uwagę na charakterystyczny makijaż. Mrągowscy policjanci z nagrań monitoringu rozpoznali dwóch sprawców kradzieży.

Policjantka zespołu do spraw wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie prowadziła czynności w sprawie kradzieży perfum, która miała miejsce 19.07.2022r. w jednej z drogerii na terenie Mrągowa. Po obejrzeniu zapisu monitoringu, z wizerunkiem kobiety, która ukradła perfumy, policjantka rozpoznała znaną jej służbowo kobietę po… charakterystycznym makijażu. Skontaktowała się z kobietą, która przyszła na przesłuchanie…w dodatku ubrana tak samo, jak na nagraniu z monitoringu. 54-letnia kobieta przyznała się do popełnionego czynu i skorzystała z prawa do dobrowolnego poddania się karze.

Podobnie było w przypadku ujawnienia sprawcy kradzieży słuchawek ze sklepu w Mrągowie w dniu 18.07.2022r. Tym razem jednak funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego po zapoznaniu się z wizerunkiem mężczyzny, wytypowali jako sprawcę jednego z mieszkańców Mrągowa. Udali się do jego miejsca zamieszkania, gdzie utwierdzili się w swoich przypuszczeniach a mężczyzna sam się rozpoznał na okazanym zdjęciu z momentu kradzieży. Podczas przesłuchania oświadczył, że poszedł do sklepu z zamiarem kupna słuchawek, jednak miał tylko 100zł i gdy zobaczył, że kosztują więcej „naszedł go impuls” aby je zabrać bez płacenia. 44-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *