MRĄGOWO: Policjanci wyeliminowali pijanych kierowców z ruchu drogowego – Magna Masuria

MRĄGOWO: Policjanci wyeliminowali pijanych kierowców z ruchu drogowego

0

W piątek (25.03.2022r.) przed godziną 22.00 patrol policji w Mrągowie zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę osobowego audi. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych systemach ustalono, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Za kierownicę usiadła osoba z uprawnieniami. A mężczyzna będzie tłumaczył się za popełnienie wykroczenia.

Pół godziny później również na ulicy Wojska Polskiego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Badanie alkomatem wykazało, że 23-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W tej sytuacji kierowca nie mógł kontynuować jazdy. Za kierownicę więc wsiadła trzeźwa osoba, a mężczyzna będzie tłumaczył się za popełnienie przestępstwa.

W sobotę (26.03.2022r.) po godzinie 16.00 na ulicy Zwycięstwa w Pieckach policjanci zwrócili uwagę na rowerzystę, który na bagażniku przewoził pasażera. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca jednośladu miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy był również i jego pasażer. Za popełnione wykroczenie jakim jest kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości, rowerzysta został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych. Mężczyzna otrzymał również dodatkowy mandat w wysokości 500 złotych za przewożenie nietrzeźwego pasażera.

W niedzielę tuż przed godziną 21.00 mikołajscy policjanci skontrolowali na ulicy Kolejowej kierowcę opla corsy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. On również nie mógł już wsiąść za kierownicę pojazdu i będzie tłumaczył się za popełnienie przestępstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *