MRĄGOWO: Policyjne podsumowanie na drogach powiatu mrągowskiego – Magna Masuria

MRĄGOWO: Policyjne podsumowanie na drogach powiatu mrągowskiego

0

W trakcie długiego weekendu mrągowscy policjanci przeprowadzili 57 kontroli drogowych, ujawnili 31 naruszeń przepisów ruchu drogowego, gdzie 21 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Wobec kierujących, którzy popełnili wykroczenia drogowe policjanci zastosowali środki prawne, wystawiając 22 mandaty karne, sporządzili 4 notatki urzędowe stanowiące załącznik do wniosku do sądu o ukaranie oraz zastosowali 8 pouczeń. Ponadto zatrzymali dwóch nietrzeźwych motorowerzystów.

Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej w czwartek (08.06.2023r.) w Mrągowie. Badanie alkomatem wykazało, że 61-latek jechał motorowerem mając prawie promil alkoholu w organizmie. Natomiast drugi nieodpowiedzialny kierowca wpadł w ręce mrągowskich policjantów w niedzielę przed godz. 20. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 51-letniego kierującego motorowerem romet. Okazało się, że zdecydował się na jazdę mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci pracowali również na miejscu kilku kolizji drogowych.

Jedna z nich miała miejsce w czwartek (08.06.20223r.) po godz. 20 w miejscowości Dobry Lasek. Tam 29-letnia kierująca volvo nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i uderzyła w bok pojazdu audi, którym kierował 18-letni kierujący. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń, a sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.

W piątek (09.06.2023r.) po godz. 16 miała miejsce kolejna kolizja drogowa, tym razem w Mrągowie na ul. Wolności. Tam 50-letnia kierująca pojazdem dacia wjeżdżając na skrzyżowanie, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącej mercedesem 42-letniej mieszkance Mrągowa, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Obie uczestniczki zdarzenia były trzeźwe i nie doznały poważnych obrażeń.

W sobotę (10.06.2023r.) w okolicy miejscowości Lipowo po godz. 10 doszło do kolizji VW z pojazdem hyundai. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 28-letni kierujący VW zaczął wykonywać manewr wyprzedzania innego pojazdu w czasie, gdy był już wyprzedzany przez pojazd hyundai, w związku z czym doszło do zderzenia bocznego pojazdów. Kierujący byli trzeźwi, żaden z uczestników zdarzenia nie doznał obrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *