MRĄGOWO: Powstaje klasa sportowa w LO 1 w Mrągowie – Magna Masuria

MRĄGOWO: Powstaje klasa sportowa w LO 1 w Mrągowie

0

Z inicjatywy Mrągowii Mrągowo rozpoczęły się prace nad stworzeniem Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

Pierwsze spotkanie w tej sprawie odbyło się w poniedziałek. Wzięli w nim udział starosta mrągowski Pani Barbara Kuźmicka-Rogala, wicestarosta Sławomir Prusaczyk, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej, Turystyki i Ochrony Zdrowia Marek Szmigiel, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Marek Łukiewski, dyrektor I LO Jan Parda oraz przedstawiciele Mrągowii Mrągowo – prezes Jan Łuński, wiceprezes Krzysztof Skwira, sekretarz Przemysław Witkowski oraz trener-koordynator Karol Lemecha.

Spotkanie było bardzo merytoryczne. Dostaliśmy od władz powiatu zielone światło na stworzenie klasy pierwszej. Oprócz trzech godzin wychowania fizycznego, zawodnicy w klasie sportowej będą mieli dodatkowe siedem godzin zajęć specjalistycznych z piłki nożnej. Głównym celem jest rozwój zawodników oraz stworzenie silnej grupy treningowej, w której zawodnicy będą mogli szybciej się rozwijać. Do klasy będą mogli uczęszczać zawodnicy bez względu na przynależność klubową. Warunki do nauki i rozwoju dla dzieci będą naprawdę na bardzo dobrym poziomie – mówi trener-koordynator Karol Lemecha.

Więcej szczegółów rodzice będą mogli poznać na pierwszym spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 22 listopada (wtorek) o godzinie 18:00 na stadionie w Mrągowie. Do dyspozycji pozostaje także trener Karol Lemecha – tel. 695-580-238.

źródło: Mrągowia Mrągowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *