MRĄGOWO: Rajd Koguta będzie miał finał w miasteczku westernowym Mrongowile – Magna Masuria

MRĄGOWO: Rajd Koguta będzie miał finał w miasteczku westernowym Mrongowile

0

fot. UM Giżycko

W 2024 roku słynny na całą Polskę Rajd Koguta będzie miał swój finał w Mrągowie. Już 30 maja z Oławy wystartuje 8. Charytatywny Rajd Koguta. Trasa przebiegać będzie przez Łódź, a zakończy się w miasteczku westernowym Mrongowile w Mrągowie.

Jak informuje organizator – Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie – pierwsza noc, czyli z 30 na 31 maja odbędzie się w Łodzi lub okolicach, a na 1 czerwca wszystkie samochody biorące udział w rajdzie powinny zameldować w Mrągowie. Dodatkowo na mrągowską metę przyjedzie wielu turystów z całej Polski, którzy będą chcieli zobaczyć zabytkowe pojazdy.

Głównym celem rajdu jest oczywiście pomaganie. W tej edycji wprowadzono bardzo ważne zmiany. Tym razem organizatorzy rajdu chcą pomóc 500 dzieciom z całej Polski. Druga zmiana to wprowadzenie limitów pojazdów uczestniczących do 2500. Trzecia zmiana to wielkość wpisowego. 150 tys. złotych zostanie przekazane na zakup sprzętu medycznego do oławskiego szpitala. 50% zgromadzonych środków z rajdu zostanie przekazane na fundacje, schroniska dla zwierząt oraz dla potrzebujących dzieci z powiatu oławskiego. Kolejne 50% przekazane będzie dla dzieci z całej Polski. Organizatorzy zachęcają również do zgłaszania potrzeby pomocy dla dzieci z całej Polski na adres e-mail: zabytkowe@wenareklamy.pl do 1 marca do 30 kwietnia.

Rajd Koguta nie pierwszy raz odwiedza Warmię i Mazury. W 2022 roku, podczas 6 edycji, uczestnicy Rajdu Koguta podróżowali do Giżycka. Od 4 edycji uczestnicy rajdu podróżują w różne regiony Polski, choć najczęściej ciągnie ich nad mazurskie plaże.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *