MRĄGOWO: RozmawiaMy o BAZIE Mrągowo – Magna Masuria

MRĄGOWO: RozmawiaMy o BAZIE Mrągowo

0

W najbliższy piątek (27 maja 2022 r) o godz. 18.00 w Mrągowskim Centrum Kultury odbędzie się pierwsza w skali województwa debata publiczna prowadzona metodą dialogu transformatywnego. Tematem debaty będzie sytuacja Bazy Mrągowo (szkoły sportowej i klubu żeglarskiego), które przez lata wychowywały znanych w kraju i zagranicą mistrzów sportów wodnych. Sytuacja szkoły jest złożona, a w proces jest zaangażowanych wiele osób i instytucji o różnych stanowiskach co do jej dalszych losów.

Mrągowo Sz(t)uka Dialogu to projekt stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności komunikacji oraz prowadzenia debaty publicznej przy zastosowaniu innowacyjnej metody Dialogu Transformatywnego. Jej głównym założeniem jest stworzenie takiej przestrzeni, w której komunikacja między stronami (osobami) przebiega w sposób jasny i z poczuciem własnej wartości, przy jednoczesnym zrozumieniu i szacunku, nawet przy głębokiej różnicy zdań.

Dzięki tej formie komunikacji możliwe jest bycie usłyszanym i nabranie pewności co jest dla nas ważne, zobaczenie nowych możliwości i tworzenie własnych rozwiązań. W procesie prowadzą nas praktycy metody z Centrum Dialogu i Transformacji Konfliktu z Gdańska:  Magdalena Dittmer i Łukasz Kwiatkowski.

Zależy nam na udziale osób i instytucji, które związane są ze sportem oraz tych, które chcą poznać inną metodę prowadzenia dialogu społecznego. Chcemy pokazać różne punkty widzenia, wysłuchać opinii wielu stron, uczyć się dialogu w zróżnicowanej grupie. Dialog, który proponujemy nie ma na celu przekonywanie kogokolwiek do swoich racji, a jedynie pokazanie, jak z szacunkiem możemy mówić o sprawach dla nas ważnych, nawet gdy nasze stanowiska bardzo się różnią.

Mrągowo Sztuka Dialogu / RozmawiaMY o Bazie rozpoczyna cykl spotkań na tematy ważne dla Mrągowa. Będzie to wydarzenie towarzyszące Regatom Żeglarskim organizowanym przez Mrągowskie Towarzystwo Regatowe.

Serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek do Mrągowskiego Centrum Kultury!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *