MRĄGOWO: W OSP Olszewo odbyło się szkolenie strażaków – Magna Masuria

MRĄGOWO: W OSP Olszewo odbyło się szkolenie strażaków

0

fot. PSP Mrągowo

W sobotę 23 kwietnia 2022 roku w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszewie odbyło się szkolenie nt. pożarów jednostek pływających na wodach śródlądowych. W szkoleniu brali udział druhowie z następujących jednostek OSP: Mikołajki, Woźnice, Olszewo oraz Grabówka.

Na szkoleniu gościliśmy także przedstawicieli MOPR-u w Mikołajkach, którzy od dłuższego czasu z chęcią dzielą się z nami wiedzą oraz wymieniają doświadczeniami w zakresie działań ratowniczych na akwenach. Pierwsza część szkolenia (teoretyczna) została przeprowadzona przez mł. kpt. Bartłomieja Nalazka oraz mł. asp. Przemysława Kaczmarczyka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie, natomiast w drugiej część strażacy udali się do m. Górkło gm. Mikołajki w celu zapoznania się z nowoczesnymi jachtami houseboat.

Dzięki uprzejmości Pana Marka Klimaszewskiego strażacy mogli zapoznać się z rozmieszczeniem pomieszczeń w jachcie oraz poznać innowacyjne rozwiązania technologiczne stosowane w tego typu jednostkach pływających.

źródło: PSP Mrągowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *