MRĄGOWO: Wizyta Janusza Kowalskiego w Mrągowie w ogniu krytyki – Magna Masuria

MRĄGOWO: Wizyta Janusza Kowalskiego w Mrągowie w ogniu krytyki

0

screen fb/Janusz Kowalski

Nie milkną echa wizyty wiceministra rolnictwa Janusza Kowalskiego z Solidarnej Polski, który 6 grudnia br., odwiedził Mrągowo. Będąc w Mrągowie polityk obecnego Rządu razem z burmistrzem Mrągowa Stanisławem Bułajewskim zamieścili filmik na Facebook dotyczący biomasy. Nie można odnieść wrażenia, że Janusz Kowalski za wszelką cenę forsuje palenie biomasą uznając, że jest to najtańsze źródło odnawialnej energii, a także, że biomasa jest tańsza od paneli fotowoltaicznych.

We wspólnym nagraniu zarówno wiceminister rolnictwa jak i burmistrz Mrągowa chwalili się funkcjonowaniem kotłów CO na zrębki, a z ust burmistrza padły niepotwierdzone informacje, że inwestycja zwróciła się w rok oraz stwierdził, że ceny za ogrzewanie i wodę nieznacznie podrosły, a podwyżki dla mieszkańców były „symboliczne”. Stwierdzenie te zderzyło się z ostrą krytyką niezadowolonych mieszkańców Mrągowa:

– Podwyżki symboliczne, […] 35% to teraz jest kwota symboliczna. Gratuluje dobrego poczucia humoru burmistrzowi – komentuje jeden z internautów.

Wizyta wiceministra w Mrągowie nie umknęła uwadze lokalnych działaczy, samorządowców oraz polityków z regionu, którzy reprezentują nas w Sejmie RP. Jakub Doraczyński, radny Rady Miasta Mrągowo – będący w opozycji do burmistrza, krótko skomentował zaprezentowany filmik przez wiceministra rolnictwa na temat mrągowskiej energetyki cieplnej:

– Wszystkie prawa ekonomii, ekonomii inwestycji, rachunkowości, czasy i stopy zwrotu, amortyzacja to już przeszłość. Zwrot inwestycji w ciągu jednego roku, chociaż nie minął nawet rok od zakończenia inwestycji. Jak do tego doszło? Nie wiem. Nagroda Nobla z ekonomii murowana.

Dosadniej do wizyty Janusza Kowalskiego odniosła się Poseł na Sejm RP, Urszula Pasławska, która jednoczenie jest Przewodniczącą Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa:

– Janusz Kowalski dużo mówi, ale kompletnie nic nie robi. Co z tego, że jeździ po Polsce, skoro blokuje ustawę, która pozwoli samorządom budować własne klastry energetyczne i uniezależnić się od wielkich koncernów. Również rolnicy, którzy chcą budować biogazownie, nie mogą dostają odmowy aby podłączyć się do sieci.

Również odniosła się do częstych wypowiedzi wiceministra na temat tego, że biomasa jest tańsza od paneli fotowoltaicznych:

– Pan wiceminister Janusz Kowalski razem z całą Solidarną Polska blokuje rozwój odnawialnych źródeł energii. W zamian za to często chwali produkcję energii z węgla. Wygląda więc na to, że chociaż udaje eksperta, nie ma pojęcia o biomasie i energetyce w ogóle – komentuje Urszula Pasławska.

Co państwo sądzą o wizycie wiceministra rolnictwa w Mrągowie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *