MRĄGOWO: Wojewódzkie obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych – Magna Masuria

MRĄGOWO: Wojewódzkie obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych

0

fot. Paweł Krasowski

Msza Święta w intencji Ojczyzny, uroczysty apel z udziałem wojska, występy artystyczne i wykład o „Żołnierzach Niezłomnych”. Tak wyglądały wojewódzkie obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, które odbyły się 1 marca w Mrągowie. Organizatorem wydarzenia byli: organizatorami są: Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie oraz Szkoła Podstawowa nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie.

Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w kościele bł. Honorata Koźmińskiego. Po mszy, przy pomniku Obrońców Suwerenności i Niepodległości Rzeczpospolitej, znajdującym się za Urzędem Miejskim w Mrągowie, odbył się uroczysty apel z okazji wojewódzkich obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystość odbyła się zgodnie z wojskowym ceremoniałem: był apel poległych i salwa honorowa. Pod pomnikiem wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele rządu, województwa, samorządu, duchowieństwa, reprezentanci służb mundurowych i zaproszeni goście.

Ostatnimi punktami uroczystości były: koncert orkiestry wojskowej z Giżycka, program artystyczny w wykonaniu uczniów SP nr 4 w Mrągowie, a także wykład, przygotowany przez Michała Ostapiuka z Delegatury IPN w Olsztynie.

źródło: UM Mrągowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *