MRĄGOWO: Znęcał się nad rodziną – został zatrzymany i będzie tłumaczyć się przed sądem – Magna Masuria

MRĄGOWO: Znęcał się nad rodziną – został zatrzymany i będzie tłumaczyć się przed sądem

0

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Mrągowie zastosował środki zapobiegawcze wobec sprawcy przemocy domowej. Z ustaleń policjantów wynika, że 47-latek od dłuższego czasu mógł znęcać się nad swoją żoną i córką. Mężczyzna został zatrzymany, a ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

W poniedziałek (07.08.2023r.) o godz. 23 oficer dyżurny mrągowskiej policji został poinformowany o awanturze domowej. Policjanci, którzy podjęli interwencję, w rozmowie ze zgłaszającą dowiedzieli się, że jej mąż będąc pod silnym działaniem alkoholu wszczął awanturę, w trakcie której krzyczał, trzaskał drzwiami i nie dawał spać jej oraz dzieciom. W obecności funkcjonariuszy mężczyzna również nie chciał się uspokoić. Po rozmowie z kobietą oraz obserwując zachowanie mężczyzny policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu 47-latka, a wobec rodziny wszczęli procedurę Niebieskiej Karty. Kobieta zdecydowała się złożyć oficjalne zawiadomienie o przestępstwie znęcania się nad nią oraz ich córką. Na podstawie zgromadzonych materiałów, Prokurator Prokuratury Rejonowej w Mrągowie na czas trwania postępowania karnego zastosował wobec sprawcy przemocy domowej środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu przebywania w lokalu mieszkalnym razem z pokrzywdzonymi oraz zakazu zbliżania się do nich i  kontaktowania. 

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Podejmowanie interwencji w rodzinie, w której dochodzi do przejawów przemocy, określane jest mianem procedury „Niebieskie Karty”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *