Na 114 skontrolowanych kierowców – jeden nietrzeźwy – Magna Masuria

Kętrzyńscy policjanci zakończyli i podsumowali tegoroczne działania „Znicz 2019”. Był to czas intensywnej pracy zarówno w okolicach cmentarzy, jak i na drogach.

W działaniach na terenie powiatu kętrzyńskiego brało udział 113 policjantów, w tym 33 policjantów ruchu drogowego. W działaniach brali udział również funkcjonariusze straży miejskiej oraz uczniowie klas mundurowych z Centrum Naukowo Biznesowego w Kętrzynie.

W powiecie kętrzyńskim lokalnie utrudnienia w ruchu drogowym występowały głównie 1 listopada na drogach przy cmentarzach. W tym dniu na drogach prowadzących do cmentarzy oraz przebiegających przy cmentarzach, oprócz wzmożonego ruchu pojazdów wzrosło także natężenie ruchu pieszych.  Dlatego na drogach powiatu pracowało kilkakrotnie więcej policjantów niż zwykle. Priorytetem działań policyjnych było również upłynnianie ruchu na drogach w pobliżu cmentarzy w związku ze zmianami organizacji ruchu. Funkcjonariusze czuwali przede wszystkim nad tym, aby wszyscy bezpiecznie dotarli na groby naszych najbliższych, a następnie do domu.

W czasie akcji „Znicz 2019” kętrzyńscy funkcjonariusze skontrolowali 114 pojazdów – jeden z  kierujących zdecydował się na jazdę, będąc w stanie nietrzeźwości. 39 kierowców zostało ukaranych mandatami za popełnione wykroczenia, z czego 22 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Jednemu kierowcy zatrzymane zostały uprawnienia, a trzynastu kierujących straciło dowody rejestracyjne. Policjanci pracowali na miejscu dziewięciu zdarzeń drogowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *