19 czerwca 2021

info-Kętrzyn24

Najważniejsze informacje z powiatu kętrzyńskiego

NA SYGNALE: Dzielnicowi interweniowali wobec „kucyków” spacerujących ulicami miasta

Policjant wychodzący do służby nigdy nie może być pewien tego, co go na tej służbie czeka, kogo spotka i jaką interwencję przyjdzie mu przeprowadzić. Przekonali się o tym kętrzyńscy dzielnicowi, którzy po sygnale od mieszkańca miasta interweniowali wobec kucyków. Zwierzęta spacerowały ulicami miasta.

Policyjna służba nie raz potrafi zaskoczyć, a każdy dzień przynosi policjantom nowe, czasami zaskakujące wyzwania. Tak też było dzisiaj (28.08.2020), kiedy to oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał nietypowe zgłoszenie, że po ul. Orzeszkowej w Kętrzynie spacerują trzy kucyki. Z przekazanych informacji wynikało, że zwierzęta bez nadzoru kierują się w stronę ul. Kochanowskiego. We wskazane miejsce pojechali dzielnicowi, którzy przy ul. Kochanowskiego zauważyli opisane przez zgłaszającego konie. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren by kucyki z pobocza nie wchodziły na jezdnię oraz włączyli sygnały świetlne by ostrzec innych uczestników drogi aby zachowali ostrożność. Zwierzęta nie pozwalały do siebie podejść i zachowywały się nerwowo, a mundurowi w całej tej sytuacji musieli pamiętać także o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Po chwili na miejsce przybyła również właścicielka kucyków, która poinformowała, że zwierzęta miały uciec z zagrody po zerwaniu „pastucha” . Po interwencji funkcjonariuszy konie trafiły w ręce właścicielki. Ta z kolei został przez policjantów pouczona zgodnie z art. 77 kodeksu wykroczeń, który mówi:

„§ 1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.
§ 2. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka,
podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *