NA SYGNALE: Dzielnicowi interweniowali wobec „kucyków” spacerujących ulicami miasta – Magna Masuria

NA SYGNALE: Dzielnicowi interweniowali wobec „kucyków” spacerujących ulicami miasta

0

Policjant wychodzący do służby nigdy nie może być pewien tego, co go na tej służbie czeka, kogo spotka i jaką interwencję przyjdzie mu przeprowadzić. Przekonali się o tym kętrzyńscy dzielnicowi, którzy po sygnale od mieszkańca miasta interweniowali wobec kucyków. Zwierzęta spacerowały ulicami miasta.

Policyjna służba nie raz potrafi zaskoczyć, a każdy dzień przynosi policjantom nowe, czasami zaskakujące wyzwania. Tak też było dzisiaj (28.08.2020), kiedy to oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał nietypowe zgłoszenie, że po ul. Orzeszkowej w Kętrzynie spacerują trzy kucyki. Z przekazanych informacji wynikało, że zwierzęta bez nadzoru kierują się w stronę ul. Kochanowskiego. We wskazane miejsce pojechali dzielnicowi, którzy przy ul. Kochanowskiego zauważyli opisane przez zgłaszającego konie. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren by kucyki z pobocza nie wchodziły na jezdnię oraz włączyli sygnały świetlne by ostrzec innych uczestników drogi aby zachowali ostrożność. Zwierzęta nie pozwalały do siebie podejść i zachowywały się nerwowo, a mundurowi w całej tej sytuacji musieli pamiętać także o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Po chwili na miejsce przybyła również właścicielka kucyków, która poinformowała, że zwierzęta miały uciec z zagrody po zerwaniu „pastucha” . Po interwencji funkcjonariuszy konie trafiły w ręce właścicielki. Ta z kolei został przez policjantów pouczona zgodnie z art. 77 kodeksu wykroczeń, który mówi:

„§ 1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.
§ 2. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka,
podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *