NA SYGNALE: Kradzież uli z Pasieki niedaleko lotniska Wilamowo – Magna Masuria

NA SYGNALE: Kradzież uli z Pasieki niedaleko lotniska Wilamowo

0

W dniu wczorajszym właściciel Pasieki znajdującej się niedaleko lotniska Wilamowo zmieścił niepokojący post dotyczący jego pszczelarskiej pracy. Nieustaleni sprawcy, albo sprawca najprawdopodobniej w nocy z piątku na sobotę (tj. 7-8 maj) dokonali kradzieży uli z rodzinami pszczelimi. Zniszczone ule odnaleziono w okolicach miejscowości Mażany. Niestety w ulach nie było już rodzin pszczelich.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z właścicielem skradzionej pasieki, który wyznaczył nagrodę 1000 złotych osobie, która udzieli informacji pozwalającej ustalić sprawcę lub sprawców kradzieży rodzin pszczelich.

W rozmowie telefonicznej sierżant sztabowy Ewelina Piaścik z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie poinformowała nas, że Policja otrzymała zgłoszenie kradzieży i w chwili obecnej prowadzi postępowania w tej sprawie. Koszt jednej rodziny pszczelej oscyluje od 200 do 600 złotych, choć niektóre aukcje internetowe podają ceny za cały ul z rodziną pszczelą do 1000 złotych.

Osoby posiadające informacje pozwalające ustalić sprawców lub sprawcę prosimy o kontakt telefoniczny: 506-328-228 lub na numer alarmowy policji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *