NA SYGNALE: Wiadomości policyjne (10 – 17 luty) – Magna Masuria

Kętrzyn: Znęcał się nad żoną. Został aresztowany na 2 miesiące

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 64-letniemu mężczyźnie, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Mężczyzna bił kobietę, wyzywał słowami wulgarnymi oraz wyganiał z mieszkania. Sąd Rejonowy w Kętrzynie przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy.

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali 64-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna od marca 2020 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Policjanci ustalili, że mężczyzna, najczęściej pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, podczas których szarpał, popychał, bił pięściami kobietę po całym ciele, a także groził pozbawieniem życia swojej żonie. Mężczyzna również używał wobec kobiety słów powszechnie uznanych za obelżywe,  a także zakłócał spoczynek nocny. W środę (10.02.2021) na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego na wniosek prokuratora i policjantów sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny tymczasowego aresztu na okres dwóch miesięcy. Mężczyzna już trafił za kraty więzienia, gdzie będzie czekał na wyrok. W rodzinie wdrożona została procedura niebieskiej karty. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Kętrzyn: Pijany, z sądowymi zakazami kierowali autami. Zostali zatrzymani przez dzielnicowych

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy nie stosowali się do orzeczonych przez sądy zakazów prowadzenia pojazdów. 32-latek pomimo zakazu dodatkowo kierował autem będąc pijany. Wkrótce mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. 

W czwartek (11.02.2021) kwadrans po godz. 12:00 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Korszach na ul. Szkolnej zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Ford Focus. Podczas kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą auta 32-latek jest pijany. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 0,7 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec gminy Korsze złamał sądowy zakaz. Mężczyzna kierował fordem nie stosując się do prawomocnego wyroku Sądu Rejonowego w Bartoszycach obowiązujący do października 2021 r.

Również w czwartek  o godz. 15:30 dzielnicowi z terenu gminy Kętrzyn w miejscowości Bałowo zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Passat którym kierował 53-letni mężczyzna. Mieszkaniec gminy Kętrzyn był trzeźwy, natomiast po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2024 roku.  Mężczyzna został zatrzymany a pojazd odholowany na parking strzeżony. Po wykonaniu niezbędnych czynności, 53-latek został zwolniony.

Wkrótce obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za nie stosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kętrzyn: Poszukiwana listem gończym przez braniewski sąd została zatrzymana przez kętrzyńskich policjantów

Kryminalni z Kętrzyna ustalili miejsce pobytu poszukiwanej 40-latki. Kobieta  poszukiwana była przez Sąd Rejonowy w Braniewie do odbycia kary pozbawienia wolności. Kryminalni zatrzymali mieszkankę gminy Braniewo w jednym z mieszkań na terenie gminy Barciany.

W czwartek (11.02.2021) kilka minut po godz. 11:00 policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie, zatrzymali poszukiwaną listem gończym 40-latkę. Kobieta poszukiwana była przez Sąd Rejonowy w Braniewie w celu odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności.  Z ustaleń policjantów wynikało, że kobieta może przebywać w jednej z miejscowości w gminie Barciany tam też w jednym z mieszkań kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnej cel.  Dzisiaj zostanie przewieziona do Zakładu Karnego gdzie odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Kętrzyn: Znęcał się nad rodziną. Został aresztowany.

Kętrzyński sąd na wniosek policji i prokuratury zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu sprawcy przemocy domowej. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad swoją rodziną. 28-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek (12.02.2021) kętrzyńscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na terenie gminy Barciany. Z informacji wynikało, że syn jest pijany, chodzi z siekierą i wybija okna oraz szarpie za ubrania domowników. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zatrzymali mężczyznę w policyjnej celi. Jak ustalili policjanci mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodzicami, dziadkami oraz pełnoletnią siostrą w ten sposób, że szarpał ich za odzież, popychał, wyzywał ich słowami wulgarnymi, wielokrotnie trzymając siekierą lub śrubokręt groził im pozbawieniem życia. Mężczyzna zakłócał również spoczynek nocny  oraz niszczył mienie.  Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy takie zachowania nie były incydentalne – trwały od kilku miesięcy, lecz z biegiem czasu powtarzały się i przybierały na sile.

W poniedziałek (15.02.2021) na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów w sprawie, sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Za popełnione przestępstwo znęcania się kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Kętrzyn: Miniony weekend na drogach powiatu kętrzyńskiego

Kętrzyńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzeń drogowych. Na szczęście żadna z osób nie została ranna. Funkcjonariusze zatrzymali także 35-latka który kierował wbrew sądowemu zakazowi.

W miniony piątek (12.02.2021) kwadrans przed godz. 14:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do którego doszło na drodze wojewódzkiej W591 na trasie Stara Różanka-Kętrzyn. Z przekazanych informacji wynikało, że w zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy osobowe, Fiat Seicento i BMW. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący BMW, 20-letni mieszkaniec gminy Barciany na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym fiatem. Na szczęście żadna z osób podróżujących pojazdami nie odniosła obrażeń. Uczestnicy byli trzeźwi. Sprawca kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym za powodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.    

Do kolejnego zdarzenia doszło w sobotę (13.02.2021) o godz. 18:00. Policjanci zostali powiadomieni, że w Kętrzynie na ul. Jagiełły doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów. Z przekazanych informacji wynikało, że jedna osoba jest poszkodowana. We wskazane miejsce zostały wysłane służby ratunkowe. Na szczęście po zbadaniu okazało się, że żadna z osób nie wymaga hospitalizacji. Jak ustalili policjanci kierujący citroenem 61-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 41-latkowi kierującemu pojazdem marki Subaru. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa za którą sprawca został ukarany mandatem karnym.  

W niedzielę natomiast kętrzyńscy policjanci na ul. Szpitalnej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Seat Cordoba. Za kierownicą auta siedział 35-letni mieszkaniec gminy Barciany. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą. 35-latek kierował pojazdem wbrew obowiązującemu zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do października 2022 r. wydany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie. Teraz mężczyźnie za niestosowanie się do orzeczonego  przez sąd zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *