NA SYGNALE: Wiadomości policyjne (17 – 23 marzec) – Magna Masuria

Kętrzyn: Jeden adres, dwóch poszukiwanych.

Policjanci  zatrzymali dwóch poszukiwanych w jednym mieszkaniu. 41-latek ma do odbycia karę 5,5 miesiąca pozbawienia wolności, natomiast 24-latek był poszukiwany za groźby karalne kierowane w stosunku do innej osoby. Obaj mężczyźni są już w zakładach karnych.

Policjanci ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta mogą przebywać mężczyźni, którzy są poszukiwani przez organy ścigania. Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres. Jak się okazało w lokalu znajdowało się kilka osób. Policjanci wśród nich rozpoznali obu poszukiwanych. Mężczyźni zostali zatrzymani. Starszy z nich, 41-latek od stycznia br. ukrywał się przed organami ścigania. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie nakazu  wydanego przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie do odbycia kary 5,5 miesiąca pozbawienia wolności za nie alimentację. Drugi z mężczyzn, 24-latek również był poszukiwany przez miejscowy sąd  do odbycia kary 1 miesiąca pozbawienia wolności za groźby karalne kierowane w stosunku do innej osoby.  

Po skompletowaniu dokumentacji i wykonaniu niezbędnych czynności obaj mężczyźni trafili do zakładów karnych.

Kętrzyn: Ukradł wódkę i pobił ekspedientkę. Odpowie za kradzież rozbójniczą.

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Do zdarzenia doszło w sklepie na terenie Kętrzyna. Sprawca uderzył ekspedientkę, która zareagowała i chciała powstrzymać złodzieja. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (18.03.2021) kwadrans przed godz. 19:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym ze sklepów na terenie Kętrzyna. We wskazane miejsce pojechali policjanci, którzy ustalili, że 24-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn ukradł 13 butelek wysokoprocentowego trunku, maszynki oraz piankę do golenia o łącznej wartości ponad 400 złotych. Mężczyzna nie płacąc za towar chciał opuścić sklep. Na tę sytuację zareagowała ekspedientka, która chciała go powstrzymać. Wtedy sprawca zaczął ją szarpać i uderzył w twarz. Policjanci na miejsce interwencji zatrzymali 24-latka. Sprawca został przewieziony do policyjnego aresztu. Dzisiaj  usłyszy zarzut kradzieży rozbójniczej.

Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kętrzyn: Tymczasowe areszty wobec podejrzanych o zajmowanie się przestępczością narkotykową

Na trzy miesiące do aresztu trafili dwaj mężczyźni zatrzymani przez policjantów zwalczających przestępczość narkotykową. Jak się okazało, 31-latek zakończył trzyletnią karę pozbawienia wolności za trzymanie narkotyków w nagrobku i powrócił do przestępczej branży. Teraz jemu i 38-latkowi z uwagi na lekceważący stosunek do prawa oraz powrót do przestępczej działalności w warunkach tzw. recydywy, grozi kara do 18 lat pozbawienia wolności.

Ta historia swój początek miała w maju 2017 roku, kiedy funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie dotarli do dealera narkotyków – wówczas jeszcze 27-latka. Podczas obserwacji mężczyzny, policjanci zauważyli jak  swoim audi zaparkował przy kaplicy cmentarnej w Kętrzynie, po czym wysiadł i poszedł na cmentarz. Podszedł do jednego z nagrobków, a po chwili odszedł trzymając w ręku jakiś pakunek. Następnie wsiadł do swojego auta i odjechał. Mężczyzna został zatrzymany  do kontroli drogowej na jednej z ulic miasta. W trakcie przeszukania odzieży mężczyzny policjanci w kieszeni spodni znaleźli dwa woreczki z zawartością suszu roślinnego. 27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci już mieli pewność, że mężczyzna narkotyki przechowuje na terenie cmentarza. Postanowili sprawdzić nagrobek. Policjanci zabezpieczyli tam ponad 2 kg marihuany, 25 gramów amfetaminy oraz wagę elektroniczną. 27-latek za popełnione przestępstwo został pozbawiony wolności i zgodnie z wyrokiem sądu trafił za kraty.

Po wyjściu na wolność mężczyzna powrócił do wcześniejszego procederu. Jak ustalili policjanci, w niedzielę (21.03.2021) 31-latek wprowadził do obrotu znaczną ilość substancji psychotropowej w postaci amfetaminy, przekazując kilogram tej substancji 38-latkowi, którego zamiarem było uczestnictwo w obrocie i wprowadzenie narkotyków do obrotu na terenie sąsiedzkiego powiatu bartoszyckiego.

Skuteczne działanie policjantów zwalczających przestępczość narkotykową doprowadziło do zatrzymania mężczyzn i udaremnienie wprowadzenia na czarny rynek narkotyków o wartości 50 000 złotych. Młodszy z mężczyzn po 4 miesiącach wolności ponownie trafił za więzienne kraty. W poniedziałek decyzją Sądu Rejonowego w Kętrzynie został aresztowany na okres trzech miesięcy. Taką samą decyzję podjął sąd w stosunku do 38-latka. Biorąc pod uwagę lekceważący stosunek do prawa oraz fakt, że obaj działali w warunkach tzw. recydywy 31-latkowi oraz jego kompanowi za uczestnictwo w obrocie znacznej ilości substancji psychotropowej grozi kara od 3 do 18 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa i nie wykluczone są dalsze zatrzymania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *