NA SYGNALE: WIADOMOŚCI POLICYJNE (23-29.07.2020) – Magna Masuria

Kętrzyn: Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu

Policjanci zatrzymali kolejnych kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów mimo wcześniej wypitego alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będą musieli odpowiedzieć przed sądem.

W sobotę (25.07.2020) kwadrans po godzinie 14:00 policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Olsztynie wspomagający pracę kętrzyńskich funkcjonariuszy w Korszach na ul. Wojska Polskiego zauważyli jak rowerem całą szerokością drogi jedzie mężczyzna. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali do kontroli jadącego jednośladem mężczyznę. Jak się okazało 31-letni mieszkaniec Korsz był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem gdzie wytłumaczy co było przyczyną tak nieodpowiedzialnego zachowania.
Kolejne zatrzymanie miało miejsce dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Wczoraj (26.07.2020) o godz. 12:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony, przez innego uczestnika ruchu drogowego, że na trasie Kętrzyn-Barciany kierujący VW jedzie slalomem całą szerokością drogi. Na wskazaną trasę natychmiast pojechali policjanci, którzy w miejscowości Barciany zatrzymali opisany przez zgłaszającego pojazd. Jak się okazało 39-letni mieszkaniec Węgorzewa kierował pojazdem marki VW Lupo mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo kierował autem nie stosując się do prawomocnego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych wydanego przez Sąd Rejonowy w Grajewie w 2016 roku. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kętrzyn: Trzy miesiące aresztu wobec 32-latka podejrzanego o posiadanie amfetaminy

Na 3 miesiące do aresztu trafił 32-letni mieszkaniec Kętrzyna podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego w kompleksie leśnym. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Działania kętrzyńskich kryminalnych już po raz kolejny w tym roku zakończyły się pozytywną realizacją. Tym razem nawet Święto Policji nie zwolniło ich ze służbowych obowiązków i w miniony piątek (24.07.2020) około godz. 14:00 podczas wykonywanych czynności operacyjno – rozpoznawczych w kompleksie leśnym na terenie gminy Kętrzyn zatrzymali 32-letniego mężczyznę. Mieszkaniec miasta za pomocą szpadla wykopał z ziemi zwiniętą reklamówkę, w wewnątrz której jak się później okazało, były narkotyki. Zabezpieczoną substancje zważono i poddano badaniu testerem narkotykowym. Okazało się, że jest to pół kg amfetaminy. 32-latek trafił do policyjnego aresztu, następnie po zebraniu materiału dowodowego usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających.
Dzisiaj (27.07.2020) wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo jakiego dopuścił się 32 – latek ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań, jak mówią to tylko kwestia czasu.

Kętrzyn: Miał wszcząć awanturę…okazało się, że był poszukiwany

Policjanci zatrzymali pijanego 48-latka, który miał się awanturować w jednym z domków letniskowych. Jak się okazało sprawca interwencji okazał się być poszukiwanym. Mężczyzna trafił już do Zakładu Karnego

W nocy (26.07.20) tuż przed godz. 3:00 oficer dyżurny kętrzyńskiej Policji otrzymał informację o trwającej awanturze w jednym domków letniskowych na działce w miejscowości Leśniewo w gminie Srokowo. Pod wskazany adres pojechał policyjny patrol. Na miejscu policjanci ustalili, że pomiędzy dwoma pijanymi mężczyznami doszło do sprzeczki słownej. Policjanci podczas legitymowania rzekomego sprawcy interwencji ustalili, że 48-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Piasecznie. Mężczyzna ma do odbycia karę 3 miesięcy pozbawienia wolności. Mieszkaniec Piaseczna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi, gdzie po wytrzeźwieniu został przewieziony do Zakładu Karnego.

Kętrzyn: Kierując motocyklem przewoził dwóch pasażerów i uderzył w budynek. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego

Bez uprawnień, bez kasku 17-letni mieszkaniec gminy Reszel kierował motocyklem, którym spowodował wypadek drogowy. Mężczyzna przewożąc dwóch pasażerów uderzył w budynek mieszkalny. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Wczoraj (26.07.2020) kilka minut po godzinie 22:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony o wypadku drogowym do którego doszło w miejscowości Kocibórz w gminie Reszel. Z przekazanych informacji wynikało, że motor miał uderzyć w budynek i są osoby poszkodowane w tym jedna osoba nieprzytomna. We wskazany rejon natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący motocyklem marki DNIEPR z koszem 17-latek nie mając uprawnień do kierowania pojazdem nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i uderzył w jeden z budynków mieszkalnych. W wyniku uderzenia 17-latek doznał obrażeń głowy oraz ręki. Z obrażeniami ciała został przewieziony do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Pasażer motocykla 26-leni mieszkaniec gminy Reszel obrażeniami głowy i nogi został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Mężczyzna, który był przewożony w „koszu” nie odniósł obrażeń. Cała trójka podróżowała pojazdem bez kasków.
Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego.

Kętrzyn: Odpowiedzialny świadek powstrzymał nieodpowiedzialnego kierowcę

Wzorowa obywatelska postawa i odpowiedzialność zawsze zasługuje na wyróżnienie. Takim zachowaniem wykazał się mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego, który nie wahał się sam zainterweniować wobec nietrzeźwego motorowerzysty, któremu uniemożliwił dalszą jazdę i zawiadomił policję o zdarzeniu.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii na drodze. Aby zapobiegać takim sytuacjom, policjanci w codziennej służbie prowadzą kontrole stanu trzeźwości kierujących. Cieszy fakt, że coraz częściej o poprawę bezpieczeństwa na drogach dbają nie tylko policjanci, ale też obywatele, którzy reagują i informują Policję.

To właśnie dzięki takim reakcjom wczoraj około godz. 16:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został poinformowany przez mężczyznę, że w Reszlu na ul. Kościuszki ujął pijanego motorowerzystę. O zatrzymaniu kierującego jednośladem od razu powiadomił kętrzyńskich policjantów. Okazało się, że 49-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.  Mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem.

Za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie może grozić kara 2 lat  pozbawienia wolności.

Obywatelska postawa interweniującego mieszkańca powiatu kętrzyńskiego zasługuje na pochwałę. Osoba ta, widząc jadącego tzw. „wężykiem” motorowerzystę nie tylko poinformowała o swoich podejrzeniach stróżów prawa, ale także ujęła mężczyznę i nie pozwoliła kontynuować dalszej jazdy. Dzięki przeczuciu i czujności obywatela nie doszło do zdarzenia, które mogłoby się zakończyć czyjąś tragedią.

Przypominamy!

Pamiętajmy – motorower i skuter, nawet o pojemności 50 ccm jest traktowany jak każdy inni pojazd na drodze. Przez to jego prowadzenie po spożyciu nie jest wykroczeniem (jak w przypadku roweru), a przestępstwem. Konsekwencje prawne są identyczne jak w przypadku motocykli czy samochodów. Osoby, które mimo sankcji będą kierowały motorowerem narażają się na sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, grzywnę a nawet więzienie.

Kętrzyn: Kilkanaście ton rzepaku na drodze. Tragedia była o włos

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj na trasie Kętrzyn-Bartoszyce. Kierujący samochodem ciężarowym chcąc ominąć stojące na drodze sarny stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Przewożony na przyczepie rzepak rozsypał się na jezdnię blokując ruch na kilka godzin.

Wczoraj (27.07.2020) około godz. 5.30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony, że na trasie Kętrzyn-Bartoszyce na wysokości miejscowości Kraskowo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów ciężarowych. Z przekazanych informacji wynikało, że auto znajduje się w przydrożnym rowie, natomiast droga jest nieprzejezdna gdyż z naczepy rozsypał się rzepak. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci i służby ratownicze. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze z kętrzyńskiej komendy Policji ustalili, że kierujący pojazdem ciężarowym z naczepą wiozący rzepak chcąc ominąć stado saren zaczął gwałtownie hamować w wyniku czego pojazd został obrócony i wraz z naczepą wjechał do rowu. Przewożony na przyczepie rzepak rozsypał się na jezdnię. Drugi z pojazdów jadący za „tirem”, również ciężarowy, chcąc ominąć przeszkodę zjechał na pobocze gdzie został unieruchomiony. Droga ta tym odcinku była całkowicie zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy. Na szczęście pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia kierujący nie doznali obrażeń

Kętrzyn: Zatrzymali pijanego kierowcę autobusu rejsowego

Nietrzeźwego kierowcę autobusu zatrzymali policjanci z kętrzyńskiej drogówki. 53-letni kierowca miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Na szczęście w autobusie nie było pasażerów. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (28.07.2020) o godz. 10:30 policjanci kętrzyńskiej drogówki na ul. Dworcowej w Kętrzynie zatrzymali do kontroli drogowej autobus. Jak się okazało kierujący pojazdem 53-letni mieszkaniec gminy Korsze kierował autobusem mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Na szczęście w autobusie nie było pasażerów. Mężczyzna tłumaczył, że dzień wcześniej pił alkohol i nie sądził, że jeszcze jest pijany. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Na miejsce za pośrednictwem właściciela stawił się trzeźwy kierowca, który kontynuował rejs z Kętrzyna na Korsze.

Wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Za jazdę na podwójnym gazie grozi mu dwuletni pobyt w więzieniu.

Kętrzyn: Uciekał przed policjantami! Powód? 18-latek kierował wbrew zakazowi sądowemu

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 18–latkowi z Reszla. Mężczyzna kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, a ponadto postanowił uniknąć policyjnej kontroli i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Reszlu na jednej z ulic miasta zauważyli jadącego motorowerem mężczyznę. Policjanci chcąc zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę jednośladu dali sygnał do zatrzymania się. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy gwałtowanie przyśpieszył. Policjanci natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli za nim. Kierujący, widząc dawane sygnały do zatrzymania, nie zamierzał poddać się kontroli i zaczął uciekać. W pewnym momencie wjechał na chodnik gdzie porzucił pojazd i uciekał pieszo. Chwilę później w bezpośrednim pościgu został zatrzymany. Powód? 18-latek kierował pojazdem mechanicznym pomimo obowiązującego zakazu sądowego. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że był trzeźwy. Po przeprowadzonych z nim czynnościach został zwolniony, natomiast motorower został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Za  nie zatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do lat 15.

Kętrzyn: Byli tam, gdzie potrzebna była pomoc. Policjanci uratowali 19-latkę

„Pomagać i chronić” – tą dewizą kierują się policjanci codziennie wychodzący do służby. Podchodzą do tych słów bardzo poważnie, co udowodnili dwaj policjanci z Kętrzyna. Ich błyskawiczna reakcja pozwoliła uniknąć tragedii. Dzięki nim młoda mieszkanka Kętrzyna, która nieprzytomna w środku nocy leżała na chodniku, otrzymała pomoc, jakiej w tym momencie potrzebowała.

W nocy z poniedziałku na wtorek (27/28.07.2020) kętrzyńscy policjanci – sierż. szt. Michał Anczewski oraz post. Mateusz Jesionek – pełnili służbę patrolową i o godz. 1:40 na ul. Sikorskiego zauważyli leżącą na chodniku kobietę. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Podbiegli do nieprzytomnej kobiety i sprawdzili funkcje życiowe. Kobieta bardzo ciężko oddychała i miała drgawki, a obok leżało puste opakowanie po lekach. Policjanci musieli działać szybko. Niestety w tym czasie dostępny zespół ratownictwa medycznego był zajęty. Ze względu na powagę sytuacji policjanci sami przenieśli do radiowozu i przewieźli do szpitala 19-latkę. Tam udzielona została jej niezbędna pomoc. Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalnemu działaniu kętrzyńskich policjantów mieszkanka miasta w porę trafiła pod opiekę lekarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *