Nareszcie modernizacja krytej pływalni w Kętrzynie – Magna Masuria

Nareszcie modernizacja krytej pływalni w Kętrzynie

5

Powiat Kętrzyński otrzymał 1,5 miliona zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na modernizację krytej pływalni  przy ul. Poznańskiej w Kętrzynie. W 2020 r., od lutego do września, nastąpi: zmniejszenie głębokości niecki basenu do 135-180 cm i wyłożenie jej blachą nierdzewną, wymiana posadzki wokół niecki, docieplenie ścian, montaż okien i drzwi z wysokim współczynnikiem termoizolacji, wymiana instalacji technologicznej wody basenowej. Zmniejszą się, więc koszty ogrzewania i eksploatacji pływalni.

Należy pochwalić Starostę Michała Kochanowskiego, który z zaangażowaniem dopilnował wszystkich spraw związanych z pozyskaniem środków zewnętrznych na remont basenu.

Jak pamiętamy, w poprzedniej kadencji były starosta, a obecny burmistrz Niedziółka nie dopilnował wniosków o dofinansowanie, przez co powiat stracił możliwość pozyskania środków na modernizację i remont pływalni. Podobno wolał wtedy pojechać na narty zamiast dopilnować wysłania dokumentów o dofinansowanie. Potem zwalił winą na pracownika starostwa. Teraz widać, ze można było otrzymać dofinansowanie. Wystarczyło, ze przyszedł nowy starosta.

Problem za to wystąpił w mieście. Brak pomysłu na wykorzystanie środków, aby dokończyć stadion, przedłuża się remont zamku. Miasto zaciąga, co chwilę nowe kredyty i podnosi opłaty dla mieszkańców. Doszło do tego, że ostatnio zabrano nawet 70 tys. zł z programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), bo podobno nie można zakupić szczepionki?

Czy mamy żyć w takiej niemocy i bezradności? A może wystarczy tylko, tak jak w powiecie, wymienić burmistrza na takiego, który wie jak i może?

5 thoughts on “Nareszcie modernizacja krytej pływalni w Kętrzynie

    1. Jeżeli jesienią, to na sesji wrześniowej trzeba odwiesić program oraz zobowiązać burmistrza aby wystąpił o przyśpieszenie dostawy szczepionki

  1. Czyli wygląda na to, że trzeba Niedziółkę wymienić w Kętrzynie na kogoś młodszego i od razu będzie sie coś działo. Dobra myśl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *