Nie będzie ograniczenia sprzedaży alkoholu w Kętrzynie [ARTYKUŁ POSESYJNY] – Magna Masuria

Nie będzie ograniczenia sprzedaży alkoholu w Kętrzynie [ARTYKUŁ POSESYJNY]

0

Uchwała o ograniczeniu sprzedaży napoi alkoholowych w godzinach nocnych została przez radnych odrzucona po bardzo burzliwej i długiej dyskusji. Oprócz radnych wypowiadali się mieszkańcy Kętrzyna, a także osoby prowadzące te sklepy. Pojawiło się wiele wątpliwości i problemów, która sprawiała, że część radnych wstrzymała się od głosu.

Wnioskodawcą tej uchwały był radny Daniel Sapiński, należący do klubu radnych AS-a. Uchwała powstała na bazie doniesień mieszkańców ul. Mazurskiej. Mieszkańcom tej ulicy przeszkadza hałas jaki tworzą klienci sklepów w godzinach nocnych.

Debata sprawiła, że radni podzielili się na trzy obozy. Jedni byli za wprowadzeniem ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych, drudzy byli przeciwni, trzeci zaś mieli wiele wątpliwości do jednej jak i drugiej strony.

W trakcie debaty odrzucono wniosek Dariusza Duczka o przeniesienie uchwały do prac komisji Rady Miasta. Odrzucono również wniosek Czesława Ćwika o wniesienie poprawki do zapisu uchwały o zmianę godziny w ograniczeniu sprzedaży napojów alkoholowych z godziny 22 na 23. Radni również krytykowali burmistrza Niedziółkę, za brak zainteresowania w sprawie tej uchwały i wychodzenie podczas debaty na ten temat.

Burzliwe debatowanie sprawiło, że doszło do głosowania nad tą uchwałą. Ośmiu radnych było przeciwko tej uchwale, siedmiu za wprowadzeniem uchwały, reszta się wstrzymała. W trakcie wolnych wniosków Dariusz Duczek złożył wniosek o ponownie przeanalizowanie sprawy na komisjach Rady Miasta i stworzenie uchwały, która zadowoli wszystkich mieszkańców Kętrzyna.

Do sprawy wrócimy wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *