Nieprawda! – a potem trzeba było przeprosić – Magna Masuria

Nieprawda! – a potem trzeba było przeprosić

5

Echo minionej sesji Rady Miasta będzie wybrzmiewać jeszcze przez następne dni. Największym sukcesem mieszkańców był protest wobec podwyżki cen wywozu odpadów, co skutkowało wycofaniem projektu uchwały z obrad Rady Miasta.

Pod koniec sesji, w miejscu na wolne wnioski i informacje, pewien mieszkaniec Kętrzyna wypunktował braki w prezentacjach oraz przekłamanie rzeczywistości z czym w pewnym momencie nie zgodził się reagując bardzo emocjonalnie Burmistrz Miasta Kętrzyna Ryszard Niedziółka mówiąc głośno:

Nieprawda! To nie jest prawda!

Sprzeciw Ryszarda Niedziółki skierowany był do słów mieszkańca Kętrzyna, który przedstawił prawdziwe stawki jakie obowiązują w mieście Bartoszyce. Ponieważ we wcześniejszej prezentacji Rady Miejskiej dla komisji, które obradują przed sesjami Rady wkradł się błąd, że stawki za odpady segregowane w Bartoszycach wynoszą 21 zł, a niesegregowane 42 zł. Jeżeli państwo pamiętają naszą infografikę, jasno przedstawiliśmy, że w mieście Bartoszyce obowiązują stawki 14 zł za segregowane, a 21 za niesegregowane.

Rzeczywiście przyznaję się do błędu […] gmina miejska Bartoszyce ma inne stawki. Przepraszam.

Przyznał po sprawdzeniu informacji Burmistrz Ryszard Niedziółka

Cieszymy się mimo wszystko, że uchwała w sprawie podwyżki cen za wywóz śmieci nie została wprowadzona do dyskusji i głosowania. Władze miasta powinny wiedzieć, że głos mieszkańców Kętrzyna jest dla nich najważniejszy.

5 thoughts on “Nieprawda! – a potem trzeba było przeprosić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *