18 kwietnia 2021

info-Kętrzyn24

Najważniejsze informacje z ziemi kętrzyńskiej

Niedziółka chce rządzić sam? [FELIETON]

facebook.com/miasto.ketrzyn

Obecny burmistrz Kętrzyna za każdym razem udowadnia w jakim poważaniu ma Radę Miejską. Przez długi czas traktował ją jako potulne stado owiec, a sam przywdział maskę dobrego pasterza. Poprzedni rok przejechał na fali ataków na poprzednią władzę – bo tamten burmistrz był zły i koniec. Powoli również kończą się zapasy propagandy sukcesu. W sobotę oddano mieszkańcom Zamek Krzyżacki – i w tym miejscu trzeba przyznać rację mieszkańcom, że gdyby nie rozmach Hećmana to Niedziółka nie miałby w Kętrzynie na dzień dzisiejszy nic. Czy teraz przez kolejne trzy lata Kętrzyn czeka długa posucha?

Niedziółka tym samym pokazuje, że jest mistrzem w nic nie robieniu i oskarżaniu innych. Najbardziej to udowodnił, w moim przekonaniu, po nie uzyskanym Wotum Zaufania. Zamiast wyciągnąć wnioski z własnego postępowania to zaatakował i to w bezczelny sposób. Tym samym pokazał wszystkim mieszkańcom Kętrzyna, że jest człowiekiem słabym.

Jednak najbardziej oburza mnie fakt, że jeszcze nie tak dawno burmistrz Niedziółka narzekał jak to Rada Miejska w Kętrzynie nie pomaga mu radzić. Radni wzięli sobie do serca słowa włodarza i powiedzieli głośne NIE przeciw oddaniu niepublicznych przedszkoli pod berło Anety Pietrzyk-Hornickiej. Powiedzieli NIE dla kolesiostwa. Chcieli rozpisania konkursu i wyłonienia kilku kandydatów pod dzierżawę niepublicznych przedszkoli.

25 + 23 + 17 to mniej niż 3 x 17?

Według Macieja Wróbla i Ryszarda Niedziółki tak – czyli mam się domyślać, że burmistrzowie nie znają się na matematyce? Czy tworzą jakiś dziwny układ i tym samym wcisnęli kit radnym i mieszkańcom Kętrzyna podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta.

Przypomnijmy, że radni dając 9 głosów za przyjęciem stanowiska, 7 przeciw oraz 4 głosy wstrzymujące się sprawili, że skończyła się pewna “samowolka” burmistrzów w podejmowaniu decyzji. Rodzice swoich pociech chodzących do niepublicznych przedszkoli, ale też pracownicy tych placówek powiedzieli o braku szacunku burmistrzów w podejściu do nich i sprawy dzierżawy niepublicznych przedszkoli. Niedziółka poczuł, że jest bożkiem i może wszystko.

Teraz udowodnił, że ma w głębokim poważaniu głos radnych i mieszkańców Kętrzyna utwierdzając fakt, że Aneta Pietrzyk-Hornicka otrzyma te przedszkola. Dalej buduje ułudę, że miasto otrzyma więcej pieniędzy, a jest to oszczerstwo wobec mieszkańców. Różnica między 25+23+17, a 3×17 wynosi 14 tysięcy miesięcznie, a rocznie 168 tysięcy. Czy tyle kasy będzie uciekać z miejskiego budżetu? A może ktoś za naszymi plecami podzieli się takim łupem? Na te pytania nadal będziemy szukać odpowiedzi, a o rezultatach będziemy informować na bieżąco.

8 thoughts on “Niedziółka chce rządzić sam? [FELIETON]

 1. Niech trzyma Wróbla dłużej na stanowisku v-ce Burmistrza ,to nie trzeba będzie zbierać podpisów aby przeprowadzić referendum w sprawie odwolania Burmistrza zrobi to Rada Miasta a takie mozliwosci posiada.

 2. Ciekawy jestem czym zasłuzyła sIę Aneta dla Ryszarda w sprawie przedszkoli?
  Jak była radna w powiecie to była zagorzałą przeciwniczką Ryszarda.
  Przeciez jest wiele młodych energicznych wykształocnych osób w Ketrzynie.

  1. Popieram i też zadaję sobie to pytanie. Dlaczego nie młodzi, kompetentni, wykszałceni z nowymi wizjami a taki ktoś? Ktoś z podupadłą reputacją, zamieszany w afery, z długami i kompletną nie umiejętnością prowadzenia takiej placówki ( jednej a nie trzech!!).

 3. Bardzo proszę o wyjaśnienie tych liczb pojawiających się w artykule. Co znaczy 25+23+17 a co 3×17?

  1. z artykułu wynika, że są to miesięczne wpłaty od w/w przedszkoli do kasy miasta. Było 65 tysi, a szykowało się tylko 51 tysi, a więc miesięcznie o 14 tysi mniej w kasie miasta…

   1. No to chyba nie jest tak. Wróbel mówił o tych dwóch 18 i 20 więc albo Wróbel kłamie albo Pan od felietonu to dyletant. Może “redaktor” wyjaśni jeśli umie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *