NOWI POLICJANCI W SZEREGACH WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ POLICJI – Magna Masuria

NOWI POLICJANCI W SZEREGACH WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ POLICJI

2

Nowi policjanci zasilili szeregi warmińsko-mazurskiej Policji. Tym razem służyć wiernie Narodowi uroczyście ślubowało 45 funkcjonariuszy. Proces rekrutacji trwa i jest skutecznie realizowany, a liczba chętnych do podjęcia służby w Policji na Warmii i Mazurach oraz spadek liczby wakatów wyraźnie pokazują, że ta możliwość cieszy się dużym zainteresowaniem.

To kolejne ślubowanie, które niestety odbyło się bez zaproszonych gości oraz członków rodzin i bliskich funkcjonariuszy. Wszystko za sprawą wciąż doskwierającej nam wszystkim pandemii.

W niedzielę (19.09.2021r.) w sali Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbyło się uroczyste, jednak skromne ze względu na wciąż obowiązujący stan epidemii, ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…” – te słowa za swoim szefem powtórzyło grono nowych policjantów z Warmii i Mazur.

W gronie 45 przyjętych policjantów jest 18 kobiet. Po ślubowaniu nowi funkcjonariusze odbędą szkolenie w jednej ze szkół policji, po którego zakończeniu wrócą do swoich jednostek: KWP w Olsztynie (2), OPP w Olsztynie (7), KMP w Olsztynie (6), KMP w Elblągu (7), KPP w Ełku (1), KPP w Giżycku (5), KPP w Kętrzynie (3), KPP w Lidzbarku Warmińskim (5), KPP w Ostródzie (3), KPP w Szczytnie (1) i KPP w Węgorzewie (5).

Niedzielna uroczystość była również okazją do spotkania z jeszcze jedną grupą osób. Choć w mniejszym gronie, to wcale nie z mniejszą satysfakcją policjanci, pracownicy cywilni oraz osoby zasłużone dla Policji mogły z tej okazji odebrać od kierownictwa Policji garnizonu warmińsko-mazurskiego wyróżnienia, odznaczenia i awanse odznaczonych zostało:

– Medalem „ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ” – 9 osób
– Medalem „ZA ZASŁUGI DLA POLICJI” – 9 osób
– Odznaką „ZASŁUŻONY POLICJANT” – 7 osób
– Awans na PIERSZWY STOPIEŃ OFICERSKI – 1 osoba

2 thoughts on “NOWI POLICJANCI W SZEREGACH WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ POLICJI

  1. Zapamietajcie te slowa „ślubuje służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją RP porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.
    Pamietajcie!!! Panstwu, obywatelom, Narodowi a nie prezesowi!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *