Nowy radiowóz na drogach powiatu kętrzyńskiego – Magna Masuria

Nowy radiowóz na drogach powiatu kętrzyńskiego

0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie otrzymali nowy oznakowany radiowóz marki Hyundai i30. Samorządowcy współfinansujący zakup symbolicznie przekazali kluczyki na ręce policjantów. Auto będzie wykorzystywane przez zespół ruchu drogowego w codziennej służbie.

W czwartek (21.11.2019) w Komendzie Powiatowej Policji w Kętrzynie odbyło się uroczyste przekazanie policjantom nowego sprzętu. Kętrzyńska jednostka wzbogaciła swoją flotę pojazdów o nowy oznakowany radiowóz marki Hyundai i30 o mocy 140 KM. Auto  trafiło do komendy przy wsparciu finansowym lokalnych samorządów, które dofinansowały jego zakup kwotą 45 000 zł w ramach programu 50×50. Pozostała część została zadysponowana z budżetu Policji w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020.

W uroczystym przekazaniu radiowozu uczestniczyli: Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek, Komendant Powiatowy Policji w Kętrzynie insp. Dariusz Ślęzak, Zastępca Burmistrza Miasta Kętrzyn Maciej Wróbel, Starosta Kętrzyński Michał Kochanowski, Asystent wojewody Warmińsko-Mazurskiego Piotr Soćko, Doradca wojewody Warmińsko-Mazurskiego Jarosław Borowik, Przewodnicząca Rady Powiatu w Kętrzynie Urszula Baraniecka, proboszcz parafii św. Katarzyny w Kętrzynie – ks. mag Sylwester Progorowicz, a także policjanci oraz pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Radiowóz został przydzielony policjantom zespołu ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą wykorzystywać go podczas codziennej służby aby jeszcze lepiej dbać o ład i porządek na terenie naszego powiatu. Komendant Powiatowy Policji w Kętrzynie insp. Dariusz Ślęzak złożył wszystkim przybyłym gościom podziękowania za okazaną pomoc i wsparcie finansowe, bez którego zakup nowego radiowozu byłby niemożliwy. Wspólna inicjatywa świadczy o zaangażowaniu samorządowców w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *