ODPOWIE ZA ZŁAMANIE ZASAD IZOLACJI – Magna Masuria

Wysoka kara pieniężna oraz odpowiedzialność karna grozi 25-letniemu mieszkańcowi Kętrzyna. Mężczyzna pomimo nałożonego na niego obowiązku izolacji domowej opuścił miejsce zamieszkania i poszedł spotkać się ze znajomymi.

Kętrzyńscy policjanci cały czas wspierają służby sanitarne w nadzorze nad osobami objętymi kwarantanną i izolacją domową. Dzielnicowi codziennie sprawdzają czy osoby objęte  nakazem znajdują się pod wskazanymi adresami i czy nie potrzebują pomocy. Większość mieszkańców powiatu kętrzyńskiego przestrzega zasad kwarantanny lub izolacji domowej, jednak zdarzają się przypadki, gdzie osoby z pozytywny wynikiem na obecność COVID-19 opuściły miejsce pobytu. Tak zachował się 25-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna, w związku z zarażeniem się wirusem COVID-19, został objęty izolacją domową. W praktyce oznacza to absolutny zakaz opuszczania miejsca zamieszkania. Wczoraj podczas kontroli dzielnicowi zauważyli przy jednym ze sklepów mieszczących się na terenie miasta mężczyznę, który powinien przebywać w izolacji domowej. Na widok radiowozu mężczyzna zaczął uciekać i próbował się schować. W bezpośrednim pościgu został zatrzymany.  

O zachowaniu 25-latka policjanci poinformowali już służby sanitarne, które mogą nałożyć na niego wysoką karę finansową. Jednocześnie mężczyźnie może grozić kara pozbawiania wolności, jeżeli okaże się, że swoim zachowaniem naraził inne osoby na zakażenie.

Policja przypomina, że wobec osób, które nie stosują się do decyzji o izolacji lub kwarantannie, wyciągane są surowe konsekwencje. Pamiętajmy również, że nie przestrzegając izolacji domowej bądź kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *