Okręgówka: Vęgoria wygrywa u siebie z Orlętami – Magna Masuria

Okręgówka: Vęgoria wygrywa u siebie z Orlętami

0

Vęgoria Węgorzewo 2:1 Orlęta Reszel

BRAMKI: 66’(K), 70 Daniel Łydziński – Paweł Romańczuk 62’

Orlęta Reszel, jeden z faworytów do mistrzostwa klasy okręgowej w tym sezonie, przegrał na wyjeździe z Vęgorią Węgorzewo. Na początku spotkania Vęgoria próbowała atakować skrzydłami, lecz po pierwszych przebieżkach to piłkarze Orląt zaczęli dyktować rozgrywkę grając spokojnie, defensywnie, budując akcje i coraz śmielej podchodząc pod bramkę gospodarzy. Jednak pod koniec pierwszej połowy to Vęgoria meldowała się pod bramką Orląt, lecz bezskutecznie.

Po zmianie stron mecz się wyrównał i piłkarze Orląt jak i Vęgori tworzyli dogodne dla siebie sytuacje. W 62 minucie piłkarze Orląt wyszli na prowadzenie za sprawą prostopadłego Jakuba Janowskiego do Pawła Romańczuka. Romańczuk jako wprawiony egzekutor kopnął piłkę obok wychodzącego do niego bramkarza. Radość nie trwała długo ponieważ w 66 minucie piłkarza Vęgori faulował bramkarz Igor Olszewski, co spowodowało podyktowaniem rzutu karnego. Daniel Łydziński pewnie wykorzystał szansę wyrównując, a następnie podwyższył wynik w 70 minucie strzelając precyzyjnie do bramki z 16 metra.

Jest to pierwsza porażka Orląt w Węgorzewie od 11 lat. Następne spotkanie Orlęta rozegrają ponownie na wyjeździe, tym razem mierząc się z Łyną Sępopol. Start w sobotę, 14 sierpnia, o godzinie 17:00.