ORNETA: Czy odwiedziliście wernisaż „Życie. Nie oszukasz”? – Magna Masuria

Michał Wiśniewski, Doberman Zack - "Anna Jantar" akryl na płótnie 50x100cm

Artystyczny alians Heleny Michel i Michała Wiśniewskiego ma zaszczyt przedstawić państwu sztukę pod tytułem: ŻYCIE. NIE OSZUKASZ.

Helena Michel – urodzona w Gdańsku, projektantka wnętrz, archeolożka, konserwatorka zabytków, malarka sztuki figuratywnej i abstrakcyjnej w technice akrylowej, akwareli i rysunku. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz School of Creative Media & Visual Arts w Limeryku (Irlandia).

Zawodowo zajmuje się edukacją w zakresie nauczania malarstwa i rysunku współpracując z lokalnymi ośrodkami kultury na Warmii i Mazurach. Prowadzi ponadto edukację młodzieży w zakresie projektowania, pracując w Państwowych Szkołach Budownictwa w Gdańsku. Od 2004 r. wykonuje rysunki odręczne i cyfrowe, ilustracje dla archeologii akademickiej i prywatnej, które zostały opublikowane w wielu branżowych książkach i artykułach.

Michał Wiśniewski – na co dzień tworzy i mieszka w Ornecie. Jest samoukiem. Najchętniej maluje i rysuje ludzi oraz ich codzienne otoczenie. Inspiruje go komiks, malarstwo polskie początku XX wieku oraz nowoczesne rozwiązania artystyczne oparte na klasycznych rozwiązaniach starych mistrzów.

Helena – w swojej pracy twórczej łączy sztukę i kreację ze swobodą ekspresji w twórczym wyrażaniu siebie. W malarstwie i rysunkach podejmuje tematykę jedności człowieka z naturą, korzeni z jakich się wywodzimy i wyrastamy. Sięga po pradawne symbole jakimi są Woda czy Drzewo, aby poprzez nie, uwrażliwić odbiorcę na jego nierozerwalną więź z naturą, symbiozę jaką człowiek tworzy wraz z florą i fauną, siłę i delikatność świata natury, tak zależnej od działań i wyborów współczesnego człowieka.

Helena Michel brała udział w licznych wystawach artystycznych, zarówno zbiorowych jak i indywidualnych.

Michał w swoich szkicach, pastelach i obrazach pokazuje na pozór przypadkowe kadry ze zwykłych czynności, ludzi i przedmiotów, które jednak w szerszym spojrzeniu składają się na opowieść o takim prostym, zwyczajnym życiu. Bez upiększeń i filtrów na obiektywie. Bo życia nie oszukasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *