ORNETA: Koncert Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Gdańska w Ornecie| 19.11.2023 – Magna Masuria

ORNETA: Koncert Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Gdańska w Ornecie| 19.11.2023

0

Koncert Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Gdańska w Ornecie – Burmistrz Ornety zaprasza. 19 listopada 2023 r., godz. 12.30, plac przed Ratuszem Miejskim w Ornecie (od strony wejścia głównego) Orkiestra jest wizytówką Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku oraz całej formacji. Tworzy ją 25 muzyków w marynarskich mundurach. Zapewniają oprawę świąt państwowych, w tym z udziałem najwyższych władz państwowych oraz ceremonialną oprawę uroczystości służb mundurowych. Jest także blisko społeczeństwa, uświetniając uroczystości lokalne i regionalne. Poza utworami marszowymi w swoim repertuarze orkiestra ma muzykę popularną, filmową i musicalową w aranżacjach na orkiestrę dętą.

Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej jest obok Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza, jedną z dwóch orkiestr istniejących w Straży Granicznej. W ubiegłym roku obchodziła jubileusz 70–lecia.

Program:
– 11.30 Msza św. w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Ornecie z udziałem Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Gdańska w częściach stałych mszy św., ul. Kościelna 3.
– około 12.15 Przejście z Kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Ornecie, ul. Kościelna 3 na plac przed Ratusz Miejski w Ornecie, ul. Plac Wolności 26.
– około 12.20Wciągnięcie Flagi Państwowej na maszt przy Ratuszu Miejskim w Ornecie przez poczet flagowy, odśpiewanie Hymnu Państwowego, ul. Plac Wolności 26.
– 12.30 – 12.50 Koncert Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Gdańska, kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Ornecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *