Ortopedia na NFZ tylko w ośrodku przy szpitalu w Kętrzynie – Magna Masuria

Ortopedia na NFZ tylko w ośrodku przy szpitalu w Kętrzynie

11

Wielu mieszkańców Kętrzyna oraz okolic wysyłało do nas zapytania w związku z funkcjonowaniem ortopedii w Kętrzynie. W związku z tym zwróciliśmy się do Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Olsztynie o wyjaśnienie kwestii gdzie w Kętrzynie można dostać się do lekarza ortopedy.

NFZ odpowiada, że z dniem 31 grudnia 2021 roku umowa realizowana przez „MEDI-PROF” Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością została rozwiązana na wniosek świadczeniodawcy, więc aktualnie świadczenia ortopedyczne realizowane są wyłącznie przez Szpital Powiatowy w Kętrzynie.

Przypominamy, że od 30 listopada 2021 roku Szpital Powiatowy w Kętrzynie ponownie przekształcił się całościowo w szpital zakaźny w związku z kolejnymi falami pandemii koronawirusa. Kętrzyński szpital posiada obecnie 74 miejsca dla pacjentów covidowych w tym 6 miejsc z respiratorami.

Warto zaznaczyć, że od dnia 1 stycznia 2022 roku W-M OW NFZ zwiększył poziom finansowania świadczeń realizowanych w Szpitalu Powiatowym w Kętrzynie i jednocześnie przygotowuje ogłoszenie postępowania konkursowego w celu zawarcia dodatkowej umowy.

11 thoughts on “Ortopedia na NFZ tylko w ośrodku przy szpitalu w Kętrzynie

  1. … „Bo tu chodzi o Nasze zdrowie”… – to hasło wyborcze znanego ortopedy – radnego sejmiku wojewódzkiego, szefa morsów itd. itp., który najwyraźniej zapomniał o nim… Ale my wyborcy mamy dobrą pamięć – zwłaszcza ci schorowani…, dodam tylko, że aspiracje polityczne doca. są olbrzymie a dąży do nich bez pardonu… ja osobiście nie mam kasy na okulistę (podobna sytuacja jak z ortopedią – tylko jeszcze nikt o tym nie wspomniał), dentystę (2-3 miechy czekania w kolejce lub za kasę i też nie od ręki), dietetyka i innych specjalistów… system zdrowia wymaga remontu… proponuję zacząć od pokazania „miejsca w szeregu” (w najbliższych wyborach) osobą, które zapomniały o tej uboższej części społeczeństwa…

    1. TEN RADNY WOJEWÓDZKI ORTOPEDA Z KETRZYNA TO NAJWIEKSZY PAJAC I BLAZEN MA KASE I NIC WIECEJ CAŁY POWIAT SIĘ Z NIEGO ŚMIEJETWIERDZI ŻE MA WŁASNA KLINIKĘ A PRZY JAKIM KOLWIEK ZABIEGU JEST ASYSTENTEM A GŁÓWNIE W MEDI PROF OPERUJE DOKTÓR GRZYBOWSKI Z BARTOSZYC

  2. Szkoda ze takich wiadomości nie ma w tych drukowanych brukowcach co podrzucają do skrzynek pocztowych.

  3. To są właśnie kolesie takiego kucharza, jak się wyciągało kasę z samorzadu to się opłacało. Jak teraz to już ani pacjent ani dobro społeczne się nie liczy. Będziemy pamiętać przy kolejnych wyborach. Hecman Homza Sieniakowski Pieniak Wiśniewski Olenkowicz za długo już w samorządzie zdecydowanie za długo.

  4. Homza musiał widocznie dopłacać do interesu albo NFZ za mało płacił to i zrezygnował.Za grosze miał leczyć?Albo za darmo? A z kliniki pewnie dochód większy.To parę złoty zarobi i na polityke czasu wiecej będzie .Tak działa wolny rynek.

  5. Jakbym miała płacić 30 tyś miesięcznie za gaz i kilkanaście tysięcy za prąd , do tego prawie co miesiąc 5 tyś za serwis rentgena a NFZ miał by mnie i pacjentów gdzieś to też bym zrezygnowała .

  6. A ja mam pytanko. Ile zarabia Wróbel? Niedziółka 19.300 zł. Wróbel zawsze zarabiał więcej od Niedziólki, czy tak pozostało?

  7. Homza łupie kasę prywatnie, aż się kurzy…. a dr Siwicki będąc na „dyżurze” w Szpitalu ma wszystkich petentów w d…. szczególnie w nocy…..osoba zgłaszająca się z wysoką temperaturą kilkakrotnie mierzoną w domu została odesłana do domu, bo stwierdził wraz z pielęgniarką po zmierzeniu na odległość niby termometrem, że nie ma temperatury, a na zwrócenie uwagi przez drugą osobę przybyłą z chorą zachował się arogancko zamykając drzwi przed nosem twierdząc, że nie będzie dalej rozmawiać Oczywiście była interwencja osób trzecich do Pana Starosty i Pana Dyrektora Szpitala, gdzie ani jeden ani drugi nie wykazał woli, aby wysłuchać i zająć jakieś stanowisko w tej sprawie, a Pani sekretarka Pana Dyrektora Szpitala była przez telefon bardzo niegrzeczna i arogancka. I tak się sprawy mają w Kętrzynie, oczywiście połączenie ani jedno ani drugie było nieosiągalne. Myślę, że ten Szpital w Kętrzynie nigdy nie był i nie będzie potrzebny, bo tam się liczy tylko kasa, a nie dobro pacjenta. A Pan Starosta niech czeka na wybory, na pewno wygra…… ha, ha, ha!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *