PASŁAWSKA: Rolnicy są w katastrofalnej sytuacji – Magna Masuria

fot. TVN24

Wczoraj [31.07.2022] Urszula Pasławska wystąpiła w porannym programie TVN24 „Kawa na ławę”, gdzie rozmawiano przede wszystkim o przerwanym przejeździe Jarosława Kaczyńskiego po Polsce. Politycy opozycji występujący w porannym programie skomentowali to, że Kaczyński zderzył się z rzeczywistością.

Pasławska podczas wystąpienia trafnie stwierdziła, że spotkania Kaczyńskiego z wyborcami były „pozorowane”.

[te spotkania-red.] Przypominające potiomkinowskie wioski, gdzie wszyscy klepali się po plecach i nikt nie miał chyba odwagi powiedzieć, jak jest źle. A jak jest źle, to wszyscy dzisiaj w Polsce wiedzą – powiedziała w programie TVN24 Urszula Pasławska.

Również wspomniała o trudnej sytuacji rolników i przedsiębiorców przytaczając ostatnie spotkanie z mieszkańcami i rolnikami z Kętrzyna.

Spotkałam się z rolnikami, którzy są w katastrofalnej sytuacji, bo wydają ogromne pieniądze na nawozy, nie wiedzą czy będą mogli sprzedać swoje zboża, dlatego, że zboża ukraińskie dzisiaj jest zwożone do Polski i nie ma żadnego działania ze strony Ministerstwa, a przedsiębiorcy są załamani nowymi podatkami i podwyższeniem składek ZUS od 1 stycznia 2023 roku, nie mówiąc już o bałaganie podatkowym jaki wniósł „nowy ład” – przedstawiła problemy dzisiejszych rolników i przedsiębiorców.

Przypomnijmy, że Ludowcy w sprawie rolników postulują: po pierwsze – państwowe dopłaty do nawozów do tony produktu, nie jak obecnie do hektara gruntu. Po drugie – masowy program małej retencji w celu ochrony przed suszą. Wtedy zmniejszy się koszt produkcji żywności, a tym samym jej ceny w sklepach.

Poseł Urszula Pasławska również przedstawia propozycje do przedsiębiorców: dobrowolny ZUS oraz rozwój OZE: przedsiębiorca powinien produkować ekologiczny prąd, nadwyżki sprzedawać i zarabiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *