PIECKI: OSP Machary zbiera fundusze na remizę! – Magna Masuria

PIECKI: OSP Machary zbiera fundusze na remizę!

1

Straż Pożarna bez remizy? Wydaje się to niemożliwe. A jednak… Budynek w Macharach, który obecnie pełni tę funkcję, już dawno przestał się do tego nadawać. Wygląda jak skansen i powinien służyć jako obiekt muzealny, wspomnienie lat minionych, a nie wciąż funkcjonujący w XXI wieku obiekt do ratowania życia i mienia. 

Postawiony na fundamencie z kamienia polnego, skutkuje pękaniem ścian, posadzki i rozchodzeniem się dachu. Wielokrotnie w czynie społecznym poprawialiśmy jego stan techniczny, ale więcej już nie zrobimy, bo byłoby to „pudrowanie trupa”. Potrzebny jest nowy budynek, postawiony od zera. Niestety jego koszt to prawie milion złotych. Sami nie damy rady zebrać takich środków…

Przez dziesiątki lat pomagaliśmy ludziom, ratując ich życie i mienie, teraz sami potrzebujemy pomocy. Budynek remizy, jak zresztą widzicie na zdjęciu, nie jest ogrzewany i zalega w nim wilgoć, która niszczy nam sprzęt i umundurowanie.  Budynek jest mały i z tego powodu nie możemy wstawić do niego większego samochodu. Obecnie posiadany przez nas wóz marki Lublin, wchodzi do niej „na styk”, co nie pozwala na wymianę wozu na większy, który poszerzyłby nasz zakres działań. Dlatego bierzemy sprawy w swoje ręce, robimy wszystko , żeby nasz cel się ziścił.

Prosimy Was o wsparcie. Każda pomoc ma moc i przybliży nas do celu. Wspólnie możemy zebrać środki niezbędne do postawienia nowej remizy. Za każdą złotówkę z całego serca dziękujemy. „Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia” – Albert Einstein

LINK DO ZBIÓRKI ZNAJDĄ PAŃSTWO >>>TUTAJ<<<

źródło: OSP Machary

1 thought on “PIECKI: OSP Machary zbiera fundusze na remizę!

  1. A może Pan Wójt Gminy bardziej się zaangażował w sprawy budowy nowego obiektu remizy a nie pobierał tylko miesięczne wynagrodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *