PIECKI: Święto Chleba, Mleka i Miodu w Pieckach| 27.08.2023 – Magna Masuria

PIECKI: Święto Chleba, Mleka i Miodu w Pieckach| 27.08.2023

0

Już w tę niedzielę, 27 sierpnia, zapraszamy do Piecek na niezwykłe wydarzenie – Święto Chleba, Mleka i Miodu. Muzeum Regionalne im. Walentyny Dermackiej z Sapiehów w Pieckach będzie gościć miłośników tradycji i smakoszy regionalnych smakołyków.

W programie tegorocznej edycji nie zabraknie atrakcji dla każdego. Początek o 16:00 z warsztatami piekarskimi i pszczelarskimi przy wsparciu Piekarni Szabelski, Mlekpolu, Nadleśnictwa Strzałowo i Mazurskiego Parku Krajobrazowego. O 16:50 przewidziano Narodowe Czytanie, a o 17:00 występ zespołu Wibram-Fon. Wieczór uświetnią HBB Hardy Blues Band o 18:00 oraz Zespół BSZ z Krutyni o 19:00.

Smakosze nie będą zawiedzeni – degustacja chleba, wypiekanie bułek i stoiska z miodami i potrawami regionalnymi przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich Pieckowianki i Makówka to tylko część atrakcji kulinarnej. To jednak nie tylko o smak tu chodzi – liczne warsztaty, gry i zabawy animacyjne zapewnią rozrywkę dla wszystkich grup wiekowych.

Zapraszamy w niedzielę do Piecek, by cieszyć się tradycją, smakiem i dobrą zabawą na Święcie Chleba, Mleka i Miodu. To okazja do spędzenia czasu w gronie bliskich, odkrycia regionalnych smaków i zanurzenia się w lokalnej kulturze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *