PIJANY KIEROWCA ZATRZYMANY DZIĘKI OBYWATELSKIEJ POSTAWIE DWÓCH KOBIET – Magna Masuria

PIJANY KIEROWCA ZATRZYMANY DZIĘKI OBYWATELSKIEJ POSTAWIE DWÓCH KOBIET

0

Dzięki czujnej i wzorowej postawie kobiet zatrzymano nietrzeźwego kierującego. 40-letni mieszkaniec gm. Barciany miał w organizmie 2 promile alkoholu. Dodatkowo kierował pojazdem wbrew wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (13.09.2021) przed godziną 16:00, podróżujące fordem dwie kobiety zwróciły uwagę na kierującego motorowerem marki Gilera Runner, którego tor jazdy oraz brawura kierującego mogła wskazywać na to, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Kierująca uniemożliwiła mu dalszą jazdę blokując mu drogę pojazdem, a następnie o całej sytuacji powiadomiły policję. Z informacji wynikało, że do całej sytuacji doszło na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Podławki, a Kąpławki w gm. Barciany. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z ruchu drogowego, którzy zatrzymali nieodpowiedzialnego kierującego. Jak się okazało przypuszczenia mieszkanek gm. Korsze okazały się słuszne. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 40-latka wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna kierował jednośladem wbrew wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień ponieważ miał już wcześniej je zabrane za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Teraz 40-latek odpowie przed sądem. Grozi mu za to do 2 lat pozbawienia wolności.

Słowa uznania kierujemy do mieszkanek gminy Korsze, których znakomita postawa obywatelska wpisała się w hasło przewodnie kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”. Dzięki zdecydowanej reakcji, świadkowie zdarzenia uniemożliwiły dalszą jazdę pijanemu kierowcy i tym samym wyeliminował z ruchu drogowego nieodpowiedzialnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje pod wpływem alkoholu, może uratować czyjeś życie i zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *