PIJANY WJECHAŁ DO ROWU – Magna Masuria

Siedzący za kierownicą audi 41-latek mając w organizmie 2,5 promila alkoholu wjechał do przydrożnego rowu i dachował. Na szczęście ze zdarzenia wyszedł bez obrażeń. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj (11.07.2021) około godz. 19:00 dyżurny kętrzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Kosakowo gm. Srokowo kierowca audi wjechał do przydrożnego rowu. Z przekazanych informacji wynikało, że kierowca o własnych siłach wyszedł z pojazdu. Na wskazaną trasę natychmiast pojechali policjanci. Interweniujący funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem 41-letni mieszkaniec gminy Korsze nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu gdzie dachował. Jak się okazało to nie jedyny powód spowodowanego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Jak się okazało mężczyzna miał  2,5 promila alkoholu w organizmie.  Na szczęście, nieodpowiedzialny kierowca ze zdarzenia wyszedł bez obrażeń.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji odpowie przed sądem.

Kolejny raz apelujemy o rozsądek. Pijany kierowca na drodze to realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Siadając za kierownicę po alkoholu łamiemy przepisy prawa, narażamy również siebie i inne osoby na utratę zdrowia, a nawet życia.

1 thought on “PIJANY WJECHAŁ DO ROWU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *