PIŁKA NOŻNA: I kolejka IV ligi i klasy Okręgowej [WYNIKI] – Magna Masuria

PIŁKA NOŻNA: I kolejka IV ligi i klasy Okręgowej [WYNIKI]

3

W weekend (1-2 sierpnia) rozpoczęły się rozgrywki nowego sezonu forBET IV liga Warmińsko-Mazurska oraz I grupy klasy Okręgowej grupy Warmińsko-Mazurskiej. Wśród nich nie zabrakło naszych lokalnych drużyn – Granica Kętrzyn, MKS Korsze, Orlęta Reszel, Wilczek Wilkowo oraz Jurand Barciany. Poniżej przedstawimy wyniki spotkań oraz krótkie opisy skrótu każdego meczu.

forBET IV Liga Warmińsko-Mazurska

Pisa Barczewo 1:1 Granica Kętrzyn

Kętrzyńscy piłkarze po świetnym okresie przygotowawczym zakończonym sprawdzianem w I fazie Wojewódzkiego Pucharu Polski (wygranym z Wilczkiem Wilkowo 5:2) rozpoczęli rundę jesienną od wyjazdowego meczu. Pierwszym ich rywalem był zespół z Barczewa z którym zremisowali 1:1. Początek meczu w wykonaniu Granicy był niemrawy, lecz w 36 minucie fenomenalną bramkę z woleja zdobył dla Granicy Łukasz Swacha. Pisa ruszyła do odrabiania strat, lecz bramka kętrzynian była jak zaczarowana – strzał na słupek i w ręce bramkarza. Dopiero po zmianie stron gospodarze wyrównali – w 51 minucie bramkę strzelił Adrian Podgórski. Granica obudziła się pod koniec spotkania, lecz wynik pozostał taki sam już do końca spotkania.

MKS Korsze 1:3 Motor Lubawa

Pierwszy mecz MKS-u rozpoczął się minutą ciszy poświęconą bohaterom biorącym udział w Powstaniu Warszawskim. Następnie przystąpiono do meczu i wszystkie znaki na niebie wskazywały na to, że Korsze mogą zacząć sezon od zwycięstwa. W 20 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkę strzałem głową zapakował do bramki Paweł Flis. Goście z Lubawy nie byli dłużni i już w 30 minucie wyrównali po bramce Cezarego Sobolewskiego strzeloną głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik Motora podwyższył wynik o jedno oczko. Po raz kolejny przeciwnicy wykorzystali rzut rożny, a bramka została strzelona z przewrotki. Przed gwizdkiem sędziego wynik ustalił Adrian Zasuwa.

I klasa Okręgowa grupa: Warmińsko-Mazurska

Jurand Barciany 0:4 DKS Dobre Miasto

Przed rozpoczęciem meczu również piłkarze obu drużyn uczcili minutą ciszy 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Odbyła się też niewielka uroczystość wręczenia pucharu za awans do klasy Okręgowej. Puchar wręczył im członek Zarządu WMZPN Andrzej Kamiński.

Piłkarze z Barcian wejścia w klasę Okręgową nie mogą zaliczyć do udanego. Po wyeliminowaniu z Wojewódzkiego Pucharu Polski wicelidera poprzedniego sezonu (Rominta Gołdap) przyszło im u siebie podjąć piłkarzy z Dobrego Miasta, którzy wywieźli 3 punkty i wysokie czterobramkowe zwycięstwo. Mamy nadzieję, że był to jedynie wypadek przy pracy i kolejne mecze będą już tylko zwycięskie.

Kłobuk Mikołajki 1:2 Orlęta Reszel

Reszelanie rundę jesienną rozpoczęli od wyjazdowego spotkania w Mikołajkach. Pierwsza połowa bez większych akcji. Obie drużyny badały się i nie dochodziło do żadnych poważniejszych sytuacji bramkowych. Dopiero pod koniec pierwszej połowy Orły poczuły rytm. Druga połowa to zupełnie inna gra piłkarzy z Reszla. W 57 minucie doszło do dwójkowej akcji Romańczuka z Bogdaniukiem. Ten pierwszy ograł obrońców po czym podał piłkę do Bogdaniuka, a ten zapytał bramkarza, w który róg. Orlęta od razu poszły za ciosem i w 59 minucie Kuba Janowski wypuścił Bogdaniuka z piłką, a ten znów został sam na sam z bramkarzem. Dopiero w 84 minucie doszło do rozluźnienia i gospodarze strzelili bramkę – Jarguz Maciej.

Wilczek Wilkowo 2:1 Śniardwy Orzysz

Śniardwy Orzysz w poprzednim sezonie Wojewódzkiego Pucharu Polski okazały się batem dla naszych lokalnych IV-ligowców piorąc zarówno Granicę Kętrzyn jak i MKS Korsze 5 do 1.

W klasie Okręgowej natomiast piłkarze z Orzysza ulegli naszemu rodzimemu Wilczkowi, choć początek meczu wskazywał na co innego. Już w 6 minucie do bramki Wilczka piłkę wpakował Konrad Radzikowski, lecz jeszcze przed przerwą wyrównał Mariusz Grabowski (43′). Drugi gol dla piłkarzy z Wilkowa padł w 83 minucie, a na listę strzelców ponownie wpisał Mariusz Grabowski. Przy tej bramce asystował Paweł Aleksandrowicz – przeszedł do Wilczka Wilkowa z Granicy Kętrzyn.

3 thoughts on “PIŁKA NOŻNA: I kolejka IV ligi i klasy Okręgowej [WYNIKI]

1. W Barcianach też nie zapomniano o 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przed rozpoczęciem meczu „Jurand” Barciany- DKS Dobre Miasto.
    Również odbyła się mila uroczystość wręczenia Pucharu w związku z awansem „Juranda”do Kl.Okregowej
    Pogratulował awansu oraz wreczyl Puchar członek Zarządu WM ZPN w Olsztynie Pan Andrzej Kaminski⁰