PIŁKA NOŻNA: Lider pozostaje w Reszlu! – Magna Masuria

Nie ma co się oszukiwać, ale spotkanie Orląt w Węgorzewie było szalone, elektryzujące zwłaszcza w pierwszej połowie, gdzie padło 6 bramek! Orlętom zawsze trudno grało się na terenie Vęgorii, a w poprzednim sezonie to węgorzewski zespół zawsze był górą. Tym razem zwycięsko wyszedł reszelski zespół i utrzymał pozycję lidera w lidze.

Oba zespoły od samego początku rzuciły się do ataku i po początkowej przewadze reszelskiego zespołu to Vęgoria dyktowała zasady gry do pierwszej bramki gospodarzy w 8 minucie. Orlęta dopowiedziały w 24 minucie do wyrównania – bramkę zaliczono jako samobójcza, lecz wszystko zaczęło się od wrzutki z rzutu wolnego Igora Luchowskiego. Zamieszanie w polu karnym i piłka trafia do siatki. W 30 minucie Vęgoria ponownie wychodzi na prowadzenie po podyktowaniu rzutu karnego po faulu Jarosława Bochno. Jednak kolejne minuty to już show w wykonaniu Orląt. W 34. minucie wyrównuje Luchowski, a do szatni dwie bramki wbija Paweł Romańczuk. Po zmianie stron Vęgoria próbowała odrobić straty – zdobyli trzecią bramkę w 72 minucie, lecz to nie wystarczyło na powrót do gry. W 90. minucie wynik na rzecz Orląt ponownie podwyższył Igor Luchowski. Tym samym Orlęta wygrały z Vęgorią 5:3.

Przed Orlętami bardzo trudne spotkanie z Victorią Bartoszyce, które niezbyt dobrze weszły w ten sezon, a wicelider ligi Śniardwy Orzysz jadą do Wilkowa zmierzyć się z tamtejszym Wilczkiem, który zaliczył wysoką porażkę z MKS-em Korsze.  

VĘGORIA WĘGORZEWO 3:5 (2:4) ORLĘTA RESZEL

Pozostałe wynik 6. kolejki klasy okręgowej:
MKS Korsze 5-0
Wilczek Wilkowo
Śniardwy Orzysz 2-1 Warmia Olsztyn
Pisa Barczewo 8-1 Naki Olsztyn
MKS Jeziorany 1-6 Błękitni Pasym
Łyna Sępopol 0-3 Czarni Olecko
Victoria Bartoszyce 1-1 Gwardia Szczytno
GKS Stawiguda 0-0 Cresovia Górowo Iławeckie

Tabela klasy okręgowej po 6. kolejkach:
1. ORLĘTA RESZEL
2. Śniardwy Orzysz
3. Pisa Barczewo
4. GKS Stawiguda
5. Cresovia Górowo Iławeckie
6. Gwardia Szczytno
7. Naki Olsztyn
8. WILCZEK WILKOWO
9. Błękitni Pasym
10. MKS KORSZE
11. Czarni Olecko
12. Victoria Bartoszyce
13. Vęgoria Węgorzewo
14. Łyna Sępopol
15. Warmia Olsztyn
16. MKS Jeziorany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *