PIŁKA NOŻNA: MAMRY Giżycko wygrywają na początek rundy wiosennej [III liga] – Magna Masuria

PIŁKA NOŻNA: MAMRY Giżycko wygrywają na początek rundy wiosennej [III liga]

0

MAMRY Giżycko zwyciężyły ze Zniczem Biała Piska w inauguracyjnym meczu rundy wiosennej przed własną publicznością. Giżyczanie mocno przepracowali okres przygotowawczy i w przerwie zimowej wzmocnili swój skład kilkoma zawodnikami w tym za granicy (Kevin Boniface N’Cho, Fabio Ramiro Có, Owen Edosomwan, Adrian Ratajczyk). Widać po giżyckim zespole, że pierwszy sezon w III lidze jest testowy, a kolejne mają być już równą walką o awans do wyższej klasy.

Pierwszym przeciwnikiem w drodze na utrzymanie w III lidze dla zespołu Mamr był lokalny zespół Znicz Białą Piska, z którym w rundzie jesiennej również wygrali po bramkach: Pawła Dymińskiego oraz Radosława Gulbierza. Dzisiaj – 12.03.2022 – Mamry z mały komplikacjami na początku drugiej połowy pokonały zespół z Białej Piskiej. W 51 minucie sędzia Dawid Wiśniewski z Olsztyna podyktował 11 dla Znicza Białej Piskiej, a egzekutorem został Mateusz Furman. Następnie w 56 minucie role się odwróciły i karny podyktowany został dla zespołu gospodarzy. Pewnym strzał oddał Arkadiusz Mroczkowski, który cztery minuty później podwyższył wynik na 2 do 1.

Stadion odczarowany! – skomentował burmistrz Giżycka, Wojciech Iwaszkiewicz, który aktywnie uczestniczył podczas meczu i pogratulował zespołowi Mamr za zwycięstwo.

Po zwycięstwie MAMRY Giżycko przeskoczyły o dwa oczka wyżej nad Sokół Aleksandrów Łódzki (porażka z ŁKS II Łódź 2:1). Mamry nadal znajdują się w strefie spadkowej i dzieli ich różnica bramek od GKS-u Wikielec, który znajduje się jeszcze w bezpiecznej strefie.

Mamry Giżycko 2:1 Znicz Biała Piska
Bramki: Arkadiusz Mroczkowski 56′(k), 60′ – 51′(k) Mateusz Furman