PIŁKA NOŻNA: MKS Korsze zmierzy się z Polonią Pasłęk w ramach 1/8 finału WPP – Magna Masuria

PIŁKA NOŻNA: MKS Korsze zmierzy się z Polonią Pasłęk w ramach 1/8 finału WPP

0

12 marca o godzinie 14:00 piłkarze MKS-u Korsze rozegrają mecz 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski z KS Polonią Pasłęk. Jest to pierwszy poważny mecz w tym roku zespołu z Korsz, który rozegrany zostanie na wyjeździe.

Polonia Pasłęk – jak informuje oficjalna strona MKS Korsze – to zespół, który intensywnie włączył się w walkę o awans do forBET IV ligi. Drużyna pod wodzą Sebastiana Cierlickiego aktualnie zajmuje 2 miejsce w grupie II klasy okręgowej. Tracą jedynie 4 punkty do lidera, którym jest Olimpia Olsztynek.

Polonia Pasłęk – patrząc na statystyki meczowe – jest najskuteczniejszą drużyną okręgówki. Podczas trwającej rundy jesiennej zespół Cierlickiego zdobył aż 77 bramek, co jest imponującym wyczynem nawet na wyrównaną w ostatnich sezonach klasę okręgową. W składzie Polonii można znaleźć osoby z przeszłością trzecioligową. Mowa tu o Kamilu Kuczkowskim, Jakubie Błażewiczu i Radosławie Lenarcie, który w grudniu ubiegłego roku został wybrany Postacią Roku Klasy Okręgowej.

W okresie przygotowawczym do rundy wiosennej Polonia Pasłęk rozegrała cztery mecze kontrolne z juniorami Olimpii Elbląg (wygrana 3:0), Błękitni Stare Pole (wygrana 7:2), Olimpia II Elbląg (porażka 3:2) oraz Zatoka Braniewo (porażka 7:0). W każdym z tych spotkań między słupkami zespołu z Pasłęka występował Adrian Bebłowski – wychowanek MKS-u Korsze – i wiele na to wskazuje, że jutro pojawi się w wyjściowej jedenastce.

W drodze do 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski Polonia Pasłęk pokonała 7:3 Unię Susz oraz GKS Vel Dąbrówno 9:0.

MKS Korsze przeszły trudną drogę w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. W przerwie pomiędzy rundami nowym trenerem zespołu z Korsz został Mariusz Narel, który wcześniej prowadził takie zespoły jak Mrągowia Mrągowo, Kłobuk Mikołajki czy Żagiel Piecki. Co warto zaznaczyć, z dwoma ostatnimi zespołami udało się awansować do wyższych klas rozgrywkowych.

W trakcie przygotowań do rundy wiosennej MKS Korsze rozegrało aż 9 meczy kontrolnych z Orlętami Reszel (wygrana 3:1), Victoria Bartoszyce (wygrana 3:0), Mamry Giżycko (wygrana 9:1), Łyna Sępopol (wygrana 3:1), Żagiel Piecki (wygrana 7:4), Polonia Lidzbark Warmiński (porażka 3:1), Błękitni Pasym (porażka 7:1), Błękitni Orneta (remis 0:0), Vęgoria Węgorzewo (wygrana 5:3).

Obecnie zespół z Korsz miernie spisuje się w rozgrywkach ligowych, zajmując na koniec rundy jesiennej 12 miejsce z dorobkiem 16 punktów. Najbardziej skutecznym zawodnikiem MKS-u jest Paweł Sawicki z dorobkiem 4 zdobytych bramek oraz 4 asyst bramkowych. Nie zmienia to jednak faktu, że MKS Korsze może był łatwym przeciwnikiem do ogrania.

Do 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski MKS Korsze pokonały Vęgorie II Węgorzewo 7:2 oraz Victorie Bartoszyce wynikiem 2:1.

Początek spotkania o godz. 14:00 w Pasłęku.

opracowanie na podstawie: WMZP.pl oraz mkskorsze.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *